Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft, Yeni Nesil Xbox Series X’i Gösterdi

Microsoft, Yeni Nesil Xbox Series X’i Gösterdi

Microsoft bugün bir sürpriz yaptı ve yeni nesil konsolunu Game Awards 2019 etkinliğinde gösterdi. Xbox Series X ismiyle ortaya çıkan konsolun yeni ismi da doğrulanmış oldu.

Gösterilen konsol, firmanın bir vadedir gösterdiği Project Scarlett konsolunun birebiri. Yukarıda izleyebileceğiniz görüntüde yeni Xbox Wireless Controller’ı da görebilirsiniz. Biçimi PC kasasına benzeyen konsol, yatay ve dikey biçimde durabiliyor. Cihazın önündeki disk slotu kolay kolay seçilebilirken, üst tarafın delikli olduğu (muhtemelen havalandırma amaçlı) gözleniyor.

Konsolun teknik özellikleri arasında Zen 2 ve RDNA mimarilerini kullanan kişisel bir AMD yongası var. Bu yonga, “donanım hızlandırmalı ışın izleme ve konsollarda görülmemiş, yeni bir seviyede performans” sunuyor. Konsolun piyasadakilerden daha süratli olması şaşırtıcı değil, lakin Microsoft yeni cihazın 4K 60fps’yi amaçlayacağını ve 120FPS’ye çıkmanın mümkün olabileceğini söylüyor.

Yeni oyun kumandası, şu anki Xbox Wireless Controller’e çok benziyor lakin Microsoft’a nazaran hal ve boyutta kimi iyileştirmeler yapılmış. Yeni d-pad ise Xbox Elite Series 2’dekine benziyor. Bu arada yeni fizikî Paylaş düğmesi, klipleri ve imajlarını kolay kolay paylaşmanıza müsaade veriyor. Oyun kumandası hem Xbox’ları, hem de PC’leri destekliyor.

Xbox Series X’in “2020 tatil sezonunda” yani 2020’nin son ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Yorum Ekle