Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
NVIDIA Ampere Ekran Kartı İçin Geri Sayım

NVIDIA Ampere Ekran Kartı İçin Geri Sayım

NVIDIA’nın 2018 yılından bu yana sızıntılarla ara sıra önümüze çıkan gelecek nesil ekran kartı Ampere için tarih görünür olmuş üzere. Yeni gelen habere nazaran NVIDIA’nın Ampere mimarisine sahip ekran kartları 2020’nin yarısında tanıtılacak ve çabucak akabinde da piyasaya sürülecek.

7nm fabrikasyon sürecinin ürünü olacak olan yongaları üzerinde bulunduracak olan Ampere ekran kartı için NVIDIA, yeniden haberlere nazaran TSMC ile yolları ayırarak bu kere Samsung ile çalışacak. Samsung’un 7nm EUV sürecinden geçecek yeni yongalar ile güçlendirilecek NVIDIA Ampere, elbette tekrar daha yüksek performans ve daha düşük kuvvet tüketimi argümanına sahip. Elbette sonuç ne olacak, bunu daima bir arada göreceğiz. Lakin Ampere’in NVIDIA’nın RTX konusundaki muvaffakiyetini arttıracağı kesin üzere.

Bu arada TSMC ile yolları ayırıp, bellek konusunda Samsung ile anlaşan NVIDIA, üretim bandındaki maliyetini de böylelikle düşürmüşken, yeni gelecek Ampere ekran kartlarının fiyatlarının da muadillerine kıyasla daha düşük olması bekleniyor. Bu da NVIDIA’nın AMD önünde yarışma avantajı kazanmasını sağlayacak.

Yorum Ekle