Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Motorola, Üst Segmente Geri Dönüyor!

Motorola, Üst Segmente Geri Dönüyor!

Motorola’nın üst seviye bir telefon üretmesinin üzerinden uzunca bir mühletin geçtiğini söyleyebiliriz. Velev Qualcomm’un premium Snapdragon 8 serisinden bir çipset kullanılarak üretilen en son telefonu Snapdragon 835 kullanan Moto Z2 Force idi. Moto Z3 de tıpkı çipseti kullanıyordu ve daha sonra Z4 de orta seviye bir telefondu. Yeni Razr da üst seviye özellikleri ve fiyatına karşın, bir Snapdragon 710 barındırıyor.

Düzgün haber ise, Motorola’nın tekrar premium eserlere geri dönmekte olduğunu söylemesi. Firma temsilcilerinden biri, Qualcomm’un Snapdragon Teknoloji Doruğu‘nde sahneye çıkarak firmanın yalnızca yeni duyurulan üst seviye Snapdragon 865’i değil, Snapdragon 765’i de kullanmayı planladığını söyledi.

Doğal olarak bu cihazlar önümüzdeki yıl ve bilhassa yılın birinci kısmında sunulacak. Bunun bir gayri manası da firmanın, şaşırtıcı olmayan bir biçimde, 5G’ye kendisini adadığı oluyor. Motorola’nın klasik olarak kablosuz teknolojisinin öncülerinden olduğu rahatlıkla söylenebilir ve 5G’yi de kullanan birinci isimlerden biriydi. Velev tutarlı fiyatlı 5G telefon üretimi, firmanın Moto Z serisinde premium çipsetler kullanmayı bırakmasının ardındaki büyük sebeplerden biriydi.

Yorum Ekle