Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Snapdragon 865’in GPU Sürücüleri Güncellenebilecek

Snapdragon 865’in GPU Sürücüleri Güncellenebilecek

Mobil dalının büyüdüğünün farkında olan Qualcomm, son birkaç yıldır mobil deneyimini Snapdragon Elite Gaming ile geliştirmeye çalışıyor. Firma artık ise Snapdragon 865 yonga setinde bulunan Adreno 650 GPU’nun geliştirmelerinden bahsetti.

Yapılan geliştirmelerden tahminen de en değerlisi, Adreno 650’nin grafik sürücülerinin sistem güncellemelerinden bağımsız olarak güncellenebilmesi. Play Store üzerinden dağıtılan grafik yongası yazılımı güncellemeleri, en son yazılımsal geliştirmeleri süratle alabilmenizin yolunu açacak. ve Nvidia’nın grafik kartları için yayınladığı yazılım güncellemeleri, PC’lerde oyunlara şahsi optimizasyonlar ve birçok geliştirmeyle birlikte gelebiliyor. Benzeri bir yeteneğin telefonlara gelmesi, en son oyunları daha akıcı olarak oynamanızı sağlayabilir.

Son olarak Qualcomm’un “masaüstü ileri oluşturma / desktop forward rendering” olarak tanımladığı bir işlev seti, derinlik efekti, çoklu dinamik ışık, gölgelendirme ve hareket bulanıklığı ile mobil oyunlarda manzara oluşturmayı PC’lere yaklaştırmayı amaçlyor.

144Hz’i destekleyen birinci mobil işlemci olan Snapdragon 865, 10-bit HDR, Game Color Plus ve Fast HDR Blend üzere görselleri ve performansı düzgünleştiren yeteneklere de sahip.

Yorum Ekle