Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft’tan Yeni Hengam Kısıtlama İşlevleri

Microsoft’tan Yeni Hengam Kısıtlama İşlevleri

Birkaç üretici, son yıllarda telefon üzere cihazlarda geçirilen devri kısıtlamaya yönelik teşebbüsleriyle öne çıkıyorlar. Bu çalışmalara Microsoft da kendi pratiği ve oyun kısıtlamalarıyla katılıyor.

Xbox One’a yeni 1910 güncellemesiyle eklenen işlev, ebeveynlerin evlatların konsolda geçirdiği devranı denetim etmelerini sağlıyor. Microsoft, sınırlı cihazların ne kadar kullanılabileceğini ayarlamaya daha evvel de müsaade veriyordu gelgelelim artık bunu pratik ve oyun bazında da yapabiliyorsunuz. Ayarları kullanabilmek için Microsoft hesabınızda bir aile öbeği oluşturmanız ve kümeye çcouk hesapları eklemeniz gerekiyor. Burada bağladığınız evlat hesapları, yapacağınız kısıtlamalardan etkileniyor. Eklenebilen cihazlar arasında Windows 10’lu PC’ler, Xbox One konsolları ve Microsoft Launcher yüklü Android’li cihazlar var.

Pratikler için limitler belirlediğinizde, evlatlar kullandıkları pratikte ne kadar vakitlerinin kaldığını görebiliyorlar. Evlatlar isterse devrin uzatılmasını talep edebiliyorlar, bu durumda ebeveyn bir eposta yahut Android’deki Microsoft Launcher ile yanıt verebiliyor.

Şu an kullanılabilir durumda olan yeni işlevlere Microsoft Family sahifesinden ulaşılabiliyor.

Yorum Ekle