Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kingston 13,3 Milyon SSD’yi Piyasaya Sürdü

Kingston 13,3 Milyon SSD’yi Piyasaya Sürdü

Kingston Digital Inc. pazar araştırma şirketi TrendFocus tarafından toplanan datalara nazaran 2019’un birinci yarısında 13,3 milyondan ziyade SSD piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu büyük rakamla Kingston; Samsung ve Western Digital üzere yarı iletken üreticilerinin akabinde üçüncü en büyük SSD tedarikçisi oldu. Yerkürenin en önde gelen üçüncü parti SSD üreticisi olan Kingston, pazardaki gücünü ve konumunu bu raporla ispatladı. Rapor, Kingston’ın üreticiler arasında tüm yerkürede yılın birinci yarısı içinde piyasaya sürülen yekun SSD sayısının yüzde 11,3’üne sahip olduğunu gösteriyor.

“TrendFocus’un araştırması bu yıl tüm SSD kategorilerinde büyümenin sürdüğünü gösteriyor.” diyen TrendFocus Yönetici Yardımcısı Don Jeanette, kelamlarını şöyle sürdürüyor: “Yaptığımız araştırmada, istemci SSD’lerinin piyasaya sürülen modellerin büyük kısmını oluşturduğunu, NVMe PCIe kategorisinde de hiper ölçekli ortamlara yönelik talep artışı sayesinde büyüme olduğunu gördük. 2019’un birinci yarısında NAND üretimi arttı ve fiyatlar düştü, bu da SSD talebini artırdı.”

“TrendFocus’un araştırmasındaki bulgular Kingston’ın bağımsız bir SSD tedarikçisi olarak daldaki ölçeğini ve kıymetini doğruluyor.” diyen Kingston SSD Eser Yöneticisi Ariel Perez: “Kingston 32 yıldır kesintisiz ve sağlam bir formda yüksek performanslı bellek tahlilleri üretiyor. Son on yıl içinde, SSD’ye geçerek sistemlerini hızlandırmak isteyen tüketicilerden bulut bilişimde kullanılan yerkürenin en büyük data merkezlerine kadar her seviyeden müşteri Kingston SSD’leri tercih etmeye başladı. Kingston artık her mekanda. Bunu başarabilmek için bir ekip çalışması gerekli. Başarımızı iş ortaklarımız, bayilerimiz ve müşterilerimizle paylaşıyor, onlara teşekkür ediyoruz,” diyor.

Kingston 2,5″ boyutlu istemci sürücü ortamı kategorisinde yüzde 27,3 pazar hakkıyla lider!

TrendFocus’a nazaran Kingston, 2,5″ boyutlu istemci sürücü ortamı kategorisinde yüzde 27,3 pazar hissesiyle gayri tüm üreticilerin önünde mahal alıyor. Şirket 21 Ekim’de yeni nesil KC600 SATA 2,5″ istemci SSD modelini piyasaya sürecek. Mevcut UV500 SATA, KC2000 ve A2000 PCIe NVMe SSD’ler arasına katılacak olan yeni model, TCG Opal 2.0 koordinasyonlu yüksek performanslı bir depolama tahlilleri serisi oluşturacak. 256-bit AES donanım şifreli SSD’ler, siber saldılar ve done sızıntılarının yaygınlaştığı günümüzde hem tüketiciler hem de kurumsal müşteriler için güvenlik stratejisinin bir kesimi olabilir.

Kingston, kurumsal SSD pazarında da bir güç haline gelmeye başladı. Kingston bu yıl sonuna yanlışsız eser portföyüne ekleyeceği DC1000M U.2 NVMe SSD ile yüksek çıkış ve IOPS gereksinimi duyan olgu merkezlerine ve iş istasyonlarına hitap edecek. Bu sürücü, kurumsal olgu merkezi SSD ailesine katılacak. Bu SSD ailesinin üyeleri, iddia edilebilir Kalitesi (QoS) ve kararlı performans arayan kurumlar için hem okuma odaklı hem de karışık iş yüklerine sahip sunucu ortamlarına odaklanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle