Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
iPhone 12 İçin Sürpriz Kamera İddiası!

iPhone 12 İçin Sürpriz Kamera İddiası!

Apple, bir müddet evvel iPhone 11 modellerini tanıtmış ve kullanıcıların ilgisini bir kere daha üzerine toplamıştı. iPhone 11 fiyatları da şimdi devletimiz için anlaşılan oldu. iPhone 11 modeli 7 bin 299 TL, iPhone 11 Pro modeli, 10 bin 999 ve iPhone 11 Pro Max modeli de 11 bin 999 TL fiyatlarla satışa sunulurken, elbette bunlar taban modeller. Elbette iPhone 11’lerin şimdi piyasaya çıkması, derhal akabinde iPhone 12’lerin dedikodularını da beraberinde getirdi. Şimdilerde bunlara patent örnekleri de eşlik ederken, iPhone 12 heyecanı yavaş yavaş başlamış durumda.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından iPhone 12 için 2 yeni patent örneği yayınlanmış. Apple bunlardan bir numara patent örneğine nazaran, beş elemanlı katlanmış mercek sistemi, 2. patent örneğine nazaran ise 3 elemanlı kırılmış mercek sistemi üzerinde çalışıyor.

Ortaya çıkan bu patentlerden 5 elemanlı katlanmış mercek sistemi, 35 mm odak uzaklığına eşdeğer 50 ila 85 mm arasında değişen geniş açılı manzara üretebilecekken, 3 modüllü versiyon ise, tekrar 35 mm’ye eşdeğer 80 mm-200 mm odak uzaklığına sahip olacak.

Elbette bunlar şimdilik patent örneğinden ibaret. Apple’ın çok sayıda patent aldığını ve bunların hepsini kullanmadığını –veya teğe bir halde kullanmadığını- düşünürsek, iPhone 12’de büsbütün farklı bir kamera sistemi de görebiliriz.

Yorum Ekle