Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
“Stadia, PC’nizden Daha Süratli Reaksiyon Verecek”

“Stadia, PC’nizden Daha Süratli Reaksiyon Verecek”

Google’ın bir üst seviye başkanına nazaran Stadia, oyunları konsollar ve PC’ler üzere lokal donanımlardan daha süratli ve daha tepkisel “çalıştırabileceğini” söyledi.

Uzak bir sunucunun daha süratli reaksiyon vereceği tezi kulağa abartılı gelse de, Stadia’nın mühendislik lider yardımcısı Majd Bakar’ın hayalleri bu türlü söylemiyor.

“Bir yahut iki yıl içinde bulutta yerelden daha süratli çalışan ve daha tepkisel hissedilen oyunlarımız olacağını düşünüyoruz” diyen başkan, “yerel makine ne kadar süratli olursa olsun” bunun gerçekleşeceğini argüman ediyor.

Bu noktada küçük söz oyunları açıkça dikkatimizi çekmedi değil. Başkan aslında daha süratli reaksiyon vereceğini değil, bu türlü üzere “hissedeceğimizi” söylüyor. Bununla birlikte Google’ın sunucularının yüksek süreç ve grafik gücü, hakikaten de oyunları daha yüksek FPS’de çalıştırabilir.

Stadia’da kullanılan, Google’ın “negatif gecikme” diye isimlendirdiği bir teknoloji, geniş akış ara belleğini temsil ediyor. Yavaşlamayı telafi etmek için sunucudaki kare sayısını artıran teknoloji, basabileceğiniz düğmeleri iddia edip, gecikmeyi azaltabilen bir algoritmaya da sahip.

E3’te Stadia’yı deneyenler, Doom Eternal üzere oyunlarda gecikmeyi pek hissetmediklerini, süratli bir deneyim elde ettiklerini söylüyorlar. Lakin Google’ın data merkezinden uzak olan, teması çok süratli olmayan bir konumda Stadia’nın nasıl bir performans vereceği merak konusu. Bunun karşılığını hizmet kasım ayında açıldığında öğreneceğiz.

Yorum Ekle