Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Microsoft, Windows 7’de Edge’i Destekleyecek

Microsoft, Windows 7’de Edge’i Destekleyecek

Windows 7’nin destek mühleti 14 Ocak 2020 itibariyle sona erdi. Microsoft ise yalnızca bir sonra Windows 7’ye yeni bir Edge web tarayıcısı sunmaya hazırlanıyor. Evet yeni Edge, Windows 7’de ne kadar mühletle desteklenecek?

Google, geçen hafta Chrome’u Windows 7’de 18 ay destekleme kelamı vermişti. Bu açıklamanın bir devamı Microsoft’tan bugün geldi ve firma, tarayıcıyı Windows 7’de destekleyeceğini söyledi. Yani aslında firma, bildiğimizi tekrarlamakla yetindi.

Birinci aşamada Microsoft’un Neowin’e Edge’i Windows 7’de en erken 15 Temmuz 2021’e kadar güncelleyeceği söylenmişti. Ama firma daha sonra yaptığı açıklamayı değiştirdi ve yalnızca “Windows 7’de Edge’i destekleyeceğini” söyledi.

Windows 7’yi bilgisayarı eskidiği için bırakamayanlar, en azından desteklenen bir web tarayıcısı kullanmaya devam edebilecekler. Bu elbette desteklenmeyen bir işletim kullananlarda yanlış bir güvenlik hissine yol açabilir, gelgelelim en azından tarayıcınızın desteklenmesi, büsbütün açıkta kalmadığınız mealine gelebilir.

Yorum Ekle