Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Gelecekte Güneş Panelli Bir Surface Pro ile Tanışabiliriz

Gelecekte Güneş Panelli Bir Surface Pro ile Tanışabiliriz

Microsoft’un yeni keşfedilen bir patenti, Surface Pro 8‘in tarafından büyük bir yeniliğe tabi tutulabileceğini gösteriyor. Patente nazaran yeni Type Cover, dahili bir güneş paneline sahip olabilir.

2018’de oluşturulan patent, şimdi ortaya çıktığından Microsoft’un teknoloji üzerinde bir müddettir baş yorduğu söylenebilir (patenti bir kenara bırakmadıysa). Optimist düşünürsek teknoloji, Surface Pro 8 üzere bir Surface Pro cihazında mahal alabilir. “Entegre güneş panelli mobil cihaz kılıfı” başlıklı patent, Surface Pro’ya çok benzeyen bir cihazı gösteriyor. Cihazın “güneş kılıfı” bir desteği üzere çalışıyor ve Surface Pro’nun Type Cover’ı üzere üzerinde bir klavye bulunuyor.

Güneş panelleri yapay ışıklarla da çalıştığından, içeride yahut bulutlu günlerde cihazı şarj etmeye devam edebiliyorsunuz. Kılıf (veya kapak), cihazı kullanırken şarj etmek için de kullanılabiliyor.

Teknoloji gelecekteki bir Surface Pro’ya, örneğin Surface Pro 8’e gelirse şarj ile daha az uğraşacağız demektir. Güneş gücü, Surface Pro üzere bol ölçüde güce muhtaçlık duyan bir cihazın güç talebini ne kadar karşılayabilir, bilmiyoruz. Fakat 1-2 saat ek pil ömrü sağlaması halinde buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyoruz.

Yorum Ekle