Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Mercedes’ten Korkutan Hata!

Mercedes’ten Korkutan Hata!

Araba üreticinizin mobil pratiği nispeten işe yarar işlevler sunabilir lakin birebir devirde yanlış durumlarda mahremiyet sıkıntıları da yaratabiliyor. Mercedes-Benz sahiplerinin TechCrunch’a söylediğine nazaran firmanın denetim pratiği, 18 Ekim tarihinde, birkaç saat boyunca öbür kullanıcıların hesaplarından doneleri sunmaktaydı. En azından bir durumda “birkaç” hesaptan haberler görülebiliyordu ve bu malumatların arasında isimler, telefon numaraları ve yakın vakitteki aktivite konumları üzere hassas malumatlar de bulunuyordu.

Neyse ki gerçek vakitli konum takibi ve kilit açma üzere özellikler çalışmıyordu gelgelelim tekrar de bunun önemli bir sorun olduğu bariz. Temel olarak gayrı Mercedes sahiplerinin hayatlarına ufak bir pencere açmış oluyordunuz. Firma ise şimdi bu bahis hakkında icmal yapmış değil.

Meselenin başlamasından birkaç saat sonra Mercedes, uygulamayı “bakım” için kapattı. Yeniden de bu durum, araç verisinin ferdî hesaplara bağlanması ile bir arada gelen dertlerin altını çiziyor. Bu cins bir cürüm yahut data sızıntısı, çok kolay bir biçimde hassas malumatların yanlış bireylerin ellerine geçmesine sebep olabilir. Münhasıran araç paylaşımı ve sair kontaklı araç hizmetleri daha da yaygın hale gelirse bunun büyük bir sorun olacağı kesin.

Yorum Ekle