Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
MediaTek, Orta Segmente 5G Getirecek

MediaTek, Orta Segmente 5G Getirecek

MediaTek’in 2020 planları epey büyük görünüyor. Alevlenen 5G konusunda MediaTek de boş durmuyor ve 5G mobil interneti orta segment akıllı telefonlara getirme planları yapıyor.

Yeni Dimensity 800 işlemcisini tanıtan MediaTek, bu yeni işlemci ailesiyle birlikte orta akıllı telefonlara da 5G teknolojisini getirmeyi düşünüyor. Entegre bir 5G modem ile bir arada gelen ve yeni tantılan Oppo Reno 3‘te yan alan Dimensity 1000L işlemcisinden daha elverişli fiyatlı olacağı söylenen Dimensity 800, bilhassa orta telefonlarda mahal alacak.

Dimensity 800 şimdilik haberler net değil. Gelgelelim MediaTek‘in yeni işlemcisinin Kirin 800 serisi ve Snapdragon 7 serisi ile yarışma halinde olacağını söyleyebiliriz.

MediaTek Dimensity 800’ten güç alacak akıllı telefonların ne devir piyasaya çıkacağı şimdilik bilinmiyor, fakat 2020’nin 2’inci yarısında görmemiz mümkün. Dimensity 800 işlemciyi kullanacak markaların başında ise Samsung, Xiaomi, Realme, Oppo ve geliyor. Bir ihtimal CES 2020‘deki tanıtımlarda bu yeni işlemci daha geniş haber sahibi olabiliriz.

Yorum Ekle