Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Turkcell Superbox’ı Öğrenci Hanesinde Test Ettik!

Turkcell Superbox’ı Öğrenci Hanesinde Test Ettik!

Husus internet olduğunda elbette kısıtlanmayı sevmiyoruz; rastgele bir sahifeye girdiğimizde en süratli biçimde açılsın, görüntü izlerken yükleme dairesi önümüze hiç çıkmasın ve hele ki oyunlarda ping yemeyelim, donmadan, kasmadan yolumuza devam edelim istiyoruz.

İnternete süratli bir biçimde ulaşmak ve maksimum halde faydalanmak muhabere çağında artık hakkımız. Halihazırda fiber altyapı ile esasen büyük ölçüde internetten süratli formda faydalanabiliyoruz, lakin artık altyapıya bağlı kalmadan, kablolardan uzakta da maksimum faydalanmanın çeşitli yolları var ve bunlar arasında en popüleri de Turkcell’in fiber internet suratını, rastgele fiber bir altyapıya gerek kalmadan kullanıcılara ulaştırmak için sunduğu Superbox ismini verdiği bu cihaz oluyor.

Yerkürenin önde gelen yenilikçi tahlilleriyle müşterilerini buluşturan Turkcell, hanelere fiber suratında internet sunduğu Superbox ile Türkiye’de gibisi olmayan bir hizmet sunuyor. Fiber altyapının olmadığı lokasyonlarda sunulan ve 4.5G altyapısı üzerinden hizmet veren Superbox, kabloya muhtaçlık duymuyor ve elektrik olan her yanda kullanılabiliyor.

Artık aslında Superbox’ı yakından tanıdığınızı düşünüyoruz, zira bir müddettir bu sihirli kutuyu mahallerde test ediyor ve izlenimlerimizi sizlere farklı noktalardan aktarıyoruz.

Hatırlarsanız daha evvel haneden çıkıp kentin gürültüsünden uzakta, tabiatın kucağında bir mekana gidip, orada Superbox’ı deneyimlemiş, akabinde da ta Balıkesir’in Dursunbey kazasına gidip, buradaki bir dinlenme tesisinde, müşterilerle birlikte performansından bahsetmiştik. Bu kere de Superbox’a muhtaçlık olan bir öbür alandayız; bir öğrenci konutunda.

Münhasıran öğrenci konutlarında internet çok değerli, çünkü kiminin internetten araştırması gereken onca konusu oluyor, kiminin o sırada ailesiyle manzaralı görüşmesi gerekiyor, kimi test haftasından çıkmış ve kaçırdığı sinemalara / serilere gömülmek istiyor, kimi de tıpkı biçimde boş vaktini medya oyunlarıyla pahalandırmak istiyor ve natürel ki takdir edersiniz ki, öğrenci haneleri kalabalık yerleşim alanları. Bu kadar istek çakıştığında ne altyapı yetiyor ne de internet. Ha, alışılmış başkaca öğrenci meskenlerinin geleni gideni de boldur; eh doğal herkesin bir akıllı telefonu da olunca, misafire kendi mobil internettinden kullan denmez, ağa buyur edilir. Bu noktada da iş Superbox’a düşüyor.

Evet, artık Superbox testimize başlayabiliriz. Bakalım Superbox burada bize nasıl bir performans sergileyecek, ahalisi bu cihazın fiber performansından şad kalacak mı? Test sonuçları ve kullanıcı tahlilleri, yukarıdaki videomuzda!

ADVERTORIAL

Yorum Ekle