Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Lenovo, Yerkürenin Birinci 5G Dizüstü Bilgisayarını CES’de Tanıttı

Lenovo, Yerkürenin Birinci 5G Dizüstü Bilgisayarını CES’de Tanıttı

CES 2020 fırtınası epeyce süratli başladı. Teknoloji devleri birbiri gerisine yeni eser ve teknolojilerini tanıtırken, bu devler arasında elbette Lenovo da konum aldı. Lenovo, CES 2020 sahne şovunda şahsi bir modelle fark yarattı. Yerkürenin birinci 5G destekli dizüstü bilgisayarını tanıtan Lenovo, bu 5G’li laptop’a Yoga 5G ismini vermiş. Evet, Yoga 5G’nin özellikleri neler?

Aslında Yoga 5G birinci kkez ortaya çıkmıyor. Geçtiğimiz Computex 2019 fuarında da erken sürümüyle yüzünü gösteren Lenovo Yoga 5G, artık tamamlanmış ve final sürümüne yükselmiş. Qualcomm Snapdragon 8cx platformundan sağlayan Yoga 5G, dahili olarak 5G desteği içeriyor. Böylelikle mobil ortamda 4G’den 10 kat daha yüksek temas suratı sağlayabilecek olan Yoga 5G, Lenovo’nun gayrı Yoga ailesi üzere 2’si 1 arada cihaz olarak geliyor. Yani Yoga 5G sadece dizüstü bilgisayar formunda değil, katlanabilir formlarda da kullanılıyor.

Yoga 5G’nin 5G desteği sunmasının yanında sair bir çarpıcı özelliği de 24 saate kadar pil ömrü sunması olacak. En azından sav bu cephede. Qualcom Adreno 680 grafik işlemci ve Dolby Atmos destekli ses sistemini de bulunduran laptop’ta ekran ise 14 inç boyutunda Full HD çözünürlüğünde. 400 nit parlaklık sunan laptop’ın tartısı da 1.3 kilogram olarak görünüyor.

Pekala, Yoga 5G ne devir piyasaya çıkacak?

Yoga 5G’nin 2020 yılının bahar aylarında küresel çapta satışa sunulması bekleniyor. Yoga 5G’nin Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı zahir değil, ama muhtemelen 5G ilişkisini etkin olarak kullanmadan bu ve misal modelleri devletimizde göremeyeceğiz.

Yorum Ekle