Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
AMD, Kendi Gösterdiği Xbox Series X’i Yalanladı

AMD, Kendi Gösterdiği Xbox Series X’i Yalanladı

AMD‘nin CES 2020’deki konferansının kıymetli bir kısmı, firmanın yakın gelecekte tanıtacağı ve GPU eserleriyle geçti. Fakat firma, dış ortaklarıyla ilgili kısa bir sohbet de gerçekleştirdi.

AMD’nin bu Xbox Series X imajının bir gerçekliği yok(muş)

Firma bu kısımda Xbox Series X‘in art tarafındaki portlarını birinci kere “resmi” olarak gösterdi. Böylelikle cihazın iki USB Type-C portu, HDMI portları (HDMI geçiş yahut ses çıkışı için HDMI portu dahil), USB 3.0 portu, Ethernet ve SPDIF ses portları görünmüş olacaktı.

Fakat enteresan bir gelişmeyle br AMD yetkilisi, Stevivor’a yaptığı açıklamada AMD’nin CES konferansında gösterilen fotoğrafların “Microsoft’tan alınmadığını ve beklenen konsolun dizaynını ve işlevlerini sahih biçimde yansıtmadığını” söyledi. AMD, bunu da bir adım ileri taşıyarak gösterilen fotoğrafların, üçüncü taraflardan üç boyutlu stok modeller barındırıp satan “TurboSquid.com sitesinden alındığını” söyledi.

Böylelikle gösterilen tasarım, şu an için bir hayali eser durumuna düşmüş oldu. Bu yüzden gerçek Xbox Series X’in irtibat özelliklerinin ve dizaynının nasıl olacağını görmek için Microsoft’un yapacağı tanıtımları beklememiz gerekecek.

Yorum Ekle