Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google Pixel’lerde Simge Kaybolma Sorunu

Google Pixel’lerde Simge Kaybolma Sorunu

Google Pixel sahipleri, son günlerde garip bir dertle karşı zıdda: Birtakım kullanıcılar, pratik simgelerinin ana ekrandan zaten kaybolduğunu söylüyorlar.

Sorunun Google’ın aralık güvenlik güncellemesinde olduğu söyleniyor. Simgesi kaybolan pratiklerin meseleden etkilenmediği, nereye dokunacağınızı biliyorsanız uygulamayı çalıştırabileceğiniz söyleniyor. Lakin bu şekilde uygulama çalıştırmak, varsayım edeceğiniz üzere can sıkabilir.

Simgeler kaybolsa da Pixel Launcher’da pratiklerin isimlerinin göründüğü söyleniyor, bu sayede uygulamayı bulmanız mümkün olabiliyor. Lakin Favoriler çubuğu, sahadan kazanmak için tatbik isimlerini göstermiyor ve bir onarım gelene kadar kullanılması pek mümkün olmayacak üzere görünüyor.

Simgelerin neye nazaran kaybolduğu bilinmiyor. Kimi Pixel 4 ve Pixel 3a kullanıcıları, telefonlarını birkaç defa tekrar başlatsalar da sorunu yaşadıklarını söylüyorlar. Birtakım kullanıcılar ise rastgele bir sorun yaşamıyor. Bu tutarsızlığın nedeni, tüm Pixel telefonlarının en son güncellemeyi şimdi almamış olması olabilir.

Yorum Ekle