Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google, Değişikliğe Yönelik Yansılara Yanıt Verdi!

Google, Değişikliğe Yönelik Yansılara Yanıt Verdi!

Google, birkaç hafta evvel masaüstündeki sonuçlarının görünümünde birtakım değişikler yapmıştı. Telefonlardaki görünümüne benzeyen yeni nizama mobil sürümde gösterilen site simgeleri de dahil edilmişti.

Simgelerin masaüstü arama sonuçlarına gelmesiyle birlikte renkli işaretler de kaldırılmıştı. Bundan ötürü reklamlarla sıradan arama sonuçlarını ayırt etmek zorlaştı. Bu durum, beklendiği üzere bir ölçü reaksiyona yol açtı. Birtakım kullanıcılar, arama sonuçlarının üzerinde görünen site simgesinden ve ek haberlerden rahatsız olurken kimileri, DuckDuckGo üzere alternatif arama motorlarına geçmeyi önerdi.

Google’ın arama piyasasında tek güç olmaması ve güçsüz de olsa rakiplerinin olması, bu noktada işe yaramış üzere görünüyor. Firma, gelen yansılara kulak verdi ve site simgeleriyle şu an denemeler yaptığını bir tweet’te söyledi. 

Firma, tweet’te özetle arama sonuçlarını modernleştirmekten ve bu sırada oluşabilecek uyumsuzlukları en aza indirmekten bahsetti. Yani firma, masaüstündeki değişiklikleri tekrar gözden geçireceği anlaşılıyor. Yerkürenin en tanınan arama motorunun önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.


Yorum Ekle