Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google Asistan, 2020’de Bu İşlevleri Kazanacak

Google Asistan, 2020’de Bu İşlevleri Kazanacak

Google, dijital asistanındaki yenilikleri bir müddettir CES’te duyuruyor. Birebirini bu sene de tekrarlayan firmanın Google Asistan’a ekleyeceği işlevlerin listesi etkileyici görünüyor.

2016’da tasarrufa sunulan Google Asistan, artık yalnızca hava durumunu okumaktan çok daha fazlasını yapıyor. Dijital yardımcı, 2020’de ışıklarınızı açıp kapatmak üzere şeyleri de yapabilecek. Asistandaki yenilikleri aşağıda sıraladık.

Daha süratli akıllı mesken suramı: Güncelleme sonrasında suram yaparken oturum açma haberlerinizi tekrar girmeniz gerekmeyecek.

Aksiyon planlama: Bu sene gelecek bir güncellemeyle “Hey Google, kahve makinesini saat 6:00’da çalıştır” diyebileceksiniz.

Daha akıllı hane cihazları: August Smart Locks, Hue, GE ve çok daha ziyadesi, Google Asistan destekli cihazlarını bu sene piyasaya sürecekler. Google Home üzerinden klima, hava temizleyicisi, kahve makinesi dahil 20 yeni cihazı denetim etmeniz mümkün olacak.

Not bırakma: Ailenize kağıtlar üzerinde not bırakmayı seviyorsanız, bu işi Asistan sizden devralacak. 2020’de gelecek bir güncellemeyle birlikte Asistan, desteklenen akıllı ekranlarda yapışkan notlar oluşturabilecek.

Süratli çevirme: Tekrar bu sene gelecek bir işlev, kıymetli kimseleri “hızlı çevirme” listesine eklemenize, böylelikle konuttaki herkesin akıllı ekran yahut hoparlörler üzerinden kolayaca arama yapabilmesine imkan tanıyacak.

Asistan geçmişini silme: “Hey Google, bu hafta sana söylediğim her şeyi sil” diyerek kullanıcı geçmişini silmeniz mümkün olacak. Asistanı yanlışlıkla çağırdığınızda, “bu sana değildi” diyerek komutu geri çekebileceksiniz.

Android TV desteği: Bu sene, kimi Hisense ve TCL televizyonlarından başlayarak birtakım TV modellerine uzak alan mikrofon eklenecek. Böylelikle akıllı TV’nizi tıpkı bir akıllı hoparlör yahut ekran üzere kullanabileceksiniz. Velev bu sene Google Asistan destekli Samsung Smart TV’ler almanız mümkün olacak.

Yorum Ekle