Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei P40’dan Öncekilerle Çelişen Sızıntı

Huawei P40’dan Öncekilerle Çelişen Sızıntı

Huawei P40, 2020’nin heyecanla beklenen telefonları arasında. Lakin kamerasıyla ilgili beklentinin yüksek olduğu telefon, yeni sızıntıya nazaran beklenen geliştirmeyi sunmayabilir.

Huawei’nin üretim şeridinden geldiği sav edilen sızıntı, telefonun kamera kısmının dış kılıfını gösteriyor. Bir evvelki sürüm olan Huawei P30’un üç art kamerası bulunuyor. Bu bir ana kamera, bir telefoto ve bir geniş açılı kameradan oluşuyor. Huawei P40’ta da tıpkı sayıda kamera bulunuyor ve kameraların tipleri de muhtemelen tıpkı. Ama bu yeni sızıntı, P40’ı yansıtmıyor olabilir.

Sızıntının kuşkulu görünmesinin birinci nedeni, tıpkı kameraları tekrar sunması. Huawei’nin daha evvel kullandığı lenslerin birebirini kullanma ihtimali bizce çok düşük. Firma bunun bölgesine tıpkı sayıda, fakat daha güzel üç kamerayı kullanacak olabilir.

Huawei P40’ın art kamera sayısı, üçten ziyade da olabilir. Bu durumda gördüğümüz bu kamera bileşeni kullanılmayacak demektir. Huawei P40 Pro’nun beş art kamerasının olacağı söyleniyordu. Bu durumda P40’ın iki değil, bir eksik kamerayla gelmesi daha mantıklı görünüyor. Bu yüzden sızıntıda gördüklerimiz, gerçeği yansıtmıyor olabilir.

Fotoğraf hakikaten Huawei’nin üretim şeridinden geliyor olsa bile, P40 Lite yahut üzere farklı bir Huawei cihazına ilişkin olabilir. Evvelki sızıntılarla uyuşmayan sızıntıların yanlış olabildiğini biliyoruz. Hasebiyle bu son sızıntıya bol ölçüde kuşkuyla yaklaşmakta yarar var.

Yorum Ekle