Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S20 Ultra’dan Yeniden İnanılmaz Dijital Zum Sinyali

Galaxy S20 Ultra’dan Yeniden İnanılmaz Dijital Zum Sinyali

Samsung Galaxy S20 hakkında (eski ismiyle Galaxy S11) son günlerde çok şey duyduk. Artık ise yeni sızan bir fotoğraf, Galaxy S20 Ultra‘nın art kamera modülünün nasıl olacağını gösterdi.

Fotoğraf: @ishanagarwal24

Twitter’daki Ishan Agarwal, art kamera dizilimini paylaşmakla kalmadı, 100x yakınlaştırmanın S20 serisinin en pahalı ve en güçlü telefonunda bulunacağını söyledi. Görünüşe nazaran Samsung, periskop kameranın yanına “100x” etiketini gururla yapıştıracak. Periskop kameranın 10x optik yakınlaştırma sunduğu söyleniyor, ama bunun hakikaten optik olduğundan şüpheliyiz.

Optik zum, klâsik kameralarda olduğu üzere fotoğraf kalitesinde rastgele bir kayıp olmadan, lenslerin hareketi yardımıyla gerçekleşiyor. zum ise yazılım yoluyla fotoğraftaki ayrıntıları iddia ederek yapılıyor. Dijital zum, optik kadar yeterli olmasa da, fizikî meydanın kısıtlı olduğu telefonlarda daha kolay yapılıyor.

Google, Apple üzere firmaların algoritmalarında yaptığı geliştirmeler ve artan megapiksel sayısı optik zum ile zumu birbirine yakınlaştırdı. Galaxy S20 telefonlarının hangi seviyede dijital ve optik zum sunacağı ise merak konusu. Yanıtı 11 Şubat’taki tanıtımda alacağız.

Yorum Ekle