Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
AMD’nin, “NVIDIA Katili” Ekran Kartı Geliyor!

AMD’nin, “NVIDIA Katili” Ekran Kartı Geliyor!

ve NVIDIA arasındaki amansız yarışma elbette 2020 yılında da sürat kesmeden sürecek. NVIDIA’nın ekran kartlarını tanıtması ile bir arada, geçtiğimiz gözler AMD’ye dönmüş ve AMD tarafından yapılan açıklamada bu cephede kıymetli çalışmaları olduğu doğrulanmıştı. Yeni gelen habere nazaran ise, AMD bu sene “NVIDIA katili” ekran kartını bu sene içinde piyasaya sürecek.

AMD idaresinden gelen açıklamaya nazaran, AMD bu sene beklenen Navi ekran kartını piyasaya çıkartacak. “NVIDIA katili” olarak anılan AMD Navi ekran kartlarının, NVIDIA tarafından RTX ekran kartları ile yarışma etmesi bekleniyor.

NVIDIA’nın RTX 2080 Ti ekran kartından yüzde 30 nispetinde daha süratli olması beklenen AMD Navi ekran kartının, öte yandan NVIDIA’nın eli kulağında yeni modelleri RTX 3080 Ti ile de yarışmada olması gerekecek. NVIDIA RTX 3080 serisi ekran kartlarının da bu sene piyasaya çıkması bekleniyor. Ampere mimarisine sahip yeni nesil NVIDIA ekran kartları, muhtemelen 2020’nin 2. yarısında duyurulacak. AMD’nin Navi platformu için ise net bir tarih şimdi yok. için şu an test süreci devam ediyor.

Yorum Ekle