Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
En düzgün romantik güldürü filmleri! IMDb puanı en uygun olan 25 sineması seçtik!

En düzgün romantik güldürü filmleri! IMDb puanı en uygun olan 25 sineması seçtik!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Türkiye ve yerküre umumunda pek çok kişi meskeninde vakit geçiriyor. Hal bu türlü olunca, sinemalara olan ilgi de arttı. Romantik güldürü sinemaları ile sefalı vakit geçirebiliyoruz. Siz de romantik güldürü sinema tipini seviyor lakin ne izleyeceğinize karar veremiyorsanız, IMDb puanı en yüksek romantik güldürü sinemaları listesini sizler için hazırladık.

İşte IMDb puanı en yüksek,  25 en iyi romantik güldürü sineması

25- EMMA

IMDb Puanı: 6,8

Emma sineması konusu nedir?

Jane Austen’in klasik romanı bu yeni romantik güldürü de hayat buluyor.  Emma, hayatında son aşama mutlu ve evliliğe yahut kimsenin aşkına muhtaçlık duymayan genç bir hatun. Hayatta en sevdiği şey ise diğerlerinin aşk hayatlarına burun sokup çöpçatanlık yapmak. Itinayla yaptığı planları birbir ortaya çıkınca ise hiç beklemediği sonuçlarla karşılaşır. Emma, aradığı aşkın en başından beri gözlerinin önünde olduğunu sonradan fark edecektir.

24- 50 FIRST DATES / 50 BIRINCI ÖPÜCÜK

IMDb Puanı: 6,8 

50 Birinci Öpücük sineması konusu nedir? Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda bayanla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir tabipti. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden nitekim hoşlanırlar ve aralarında önemli bir alaka başlamak üzeredir. Lakin Lucy, sonraki gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç bayanın kısa müddetli hafıza meselesinin olduğunu fark eder. Lucy her sabah uyandığında yaşadığı evvelki günü hatırlamamaktadır. Tekrar de Henry, bu durumun, kendisine handikap oluşum etmesine müsaade vermemekte kararlıdır. Her yeni günde Lucy’i kendisine bir sefer daha aşık edebilmek için savaş etmekten asla vazgeçmeyecektir.

23- TESADÜF / SERENDIPITY

IMDb Puanı: 6,9

Tesadüf sineması konusu nedir? Sara ve Jonathan bir dükkandaki son eldiveni birebir anda almak isteyince tanışırlar. Satın aldıkları eldiven hala kimsenin malı değildir ve kime ilişkin olacağına karar vermek üzere bir kafeye girerler. Sıradan bir sohbet halinde başlayan tanışıklık tüm gece sürer. O gece ayrılmak zorundadırlar. Birkaç yıl sonra ikisi de gayrı beşerlerle evlenmek üzeredirler. Lakin akıllarına yıllar evvel bir arada geçirdikleri hoş akşam gelir. Artık yapılacak tek şey vardır: Birbirlerini bulmak ve yine konuşmak…

22- TATİL / THE HOLİDAY

IMDb Puanı: 6,9

Tatil sineması konusu nedir? Iris Simpkins, Londra’da yaşayan bir gazete zaviye müellifidir. Tıpkı devirde meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve öbür bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm yerküresi tepetaklak olur. Gayrı yanda Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden şimdi ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki bayanın yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları meskeni takas etmeye karar verirler. Hedefleri hayatlarında büsbütün bir farklılık yaratmaktır.

21- DAVETSİZ ÇAPKINLAR / WEDDING CRASHERS

IMDb Puanı: 6,9

Davetsiz Çapkınlar sineması konusu nedir? Jeremy ile John, kendilerince son kademe keyif aldıkları bir çapkınlık usulü geliştirmişlerdir. Katıldıkları her düğünde faal bir konumda bulunurlar. Canlarının istediği kızı tavlayıp onunla çıkmak konusunda son radde başarılı ve öz itimat sahibidirler. Ne devir seçtikleri kızlardan birinin ailesi ile tanışırlar işte o an işler tepetaklak olmaya başlar. Sosyeteden kişilerin katıldığı bir nikahta maksat olarak Gloria ile Claire’i seçerler. Jeremy, işi bağlar ve misyon tamamlanır fakat John için durum o kadar kolay değildir. Türlü şeyler yaşarlar ve en son noktada bu iki arkadaş, tanınmış bir siyasetçinin kızı olan Claire’in ailesinin yaşadığı konuta sarfiyatlar. Romantik güldürü artık başlamıştır.

20- ŞEYTAN MARKA GİYER / THE DEVIL WEARS PRADA

IMDb Puanı: 6,9

Şeytan Marka Giyer sineması konusu nedir? New York’ta yaşayan sade ve naif bir genç kız olan, şimdi gazecilikten mezun Andrea Sachs bir işe girer. Güçlü ve sofistike bir hatun olan Runaway Magazin’in acımasız başkanı Miranda Priestly’nin 2. asistanı olarak çalışmaya başlar. Andrea’nın hayali âlâ bir gazeteci olmaktır. Kelam konusu için aslında sıradan bir stili olsa da savaşçı yapısı ile süratle muvaffakiyet kazanır. Lakin bu durumun da bedelleri vardır. Andy, kendisine uzak üzere görünen Miranda’nın o şatafatlı yerküresinde bir mekan kazanmıştır lakin evvelki dostları ve tüm sevdikleri kendisinden kilometrelerce uzakta kalmış üzeredir.

19- I LOVE YOU MAN / ADAMIM BENİM

IMDb Puanı: 7,0

Adamım Benim sineması konusu nedir? Başarılı bir emlak komitecisi olan Peter Klaven hayallerinin bayanı Zooe’le nişanlıdır. Yakında evleneceklerdir, ancak Peter farkeder ki muhitinde sağdıçı olabilecek bir yakın arkadaşı yoktur. Erkeklerle yapılan bir epey garip buluşmalardan sonra Peter sağdıçım diyebileceği -kendisinin külliyen zıttı olan- sevimli, karizmatik Sydney Fife ile tanışır. Lakin kısa müddette gelişen dostluk alakaları nişanlısıyla arasını bozar. Ya nişanlısını seçmelidir ya da yeni arkadaşını. Sanki Peter ”Seni seviyorum, adamım” diyebilecek kadar erkek midir?

18- GÜÇLÜ AVCISI / HORS DE PRIX

IMDb Puanı: 7,0

Güçlü Avcısı sineması konusu nedir? Irene, başlangıçta güçlü yaşama aşık bir hatundur. Büyük bir otelde garson olarak çalışan Jean’ın mesleği hakkında yanılıp da onu aslında bir milyarder zannedince peşine düşer. Jean, yalnızca sıradan hayat yaşamakla kalmaz bir de kendi halinde bir tiptir. Irene, gerçeği keşfettiği anda tüymeye çalışır ama ateş bacayı sarmıştır. Jean onu bırakmak istemez. O denli ki Irene’nin peşinden Fransa’ya kadar yollara düşer. Onu kaybetmemek uğrunda Irene’nin istediği üzere yaşamaya çalışır ki bu durum kendisine büsbütün yabancı bir haldir. Tekrar de Irene’nin yönlendirmeleri ile bu yerde ilerlerken ikili birbirlerine daha da ziyade alışıp yakınlaşırlar.

17- BİR ERKEK HAKKINDA / ABOUT A UZUNLUK

IMDb Puanı: 7,0

Bir Erkek Hakkında sineması konusu nedir? Londralı Will, yakışıklı, güçlü, sorumsuz bir adamdır. Bayanlarla tanışmak için hoş bir mekan olabileceğini düşündüğü, boşanmış anne-babaların katıldığı içtimalara gitmeye karar verir. Kendisine evlat sahibi ve boşanmış bir peder pozu takınan Will gittiği bu içtimalardan birinde Marcus isminde, ana-babası boşanmış bir evlatla tanışır.

16- DÖRT NİKAH BİR CENAZE / FOUR WEDDINGS AND A FUNERAL

IMDb Puanı: 7,0

Dört Nikah Bir Cenaze sineması konusu nedir? Four Weddings And A Funeral, New York’ta yaşayan ve başarılı bir kariyere sahip olan Jess’in hayatını konu ediyor. … New York’taki tüm hayatını gerisinde bırakan Jess, İngiltere’de eski arkadaşlarıyla yine bir araya gelecek ve büyük bir zatî buhranın ortasında kalacaktır.

15- MUTLAKA, TAHMINEN / DEFINITELY, MAYBE

IMDb Puanı: 7,1

Katiyetle, Tahminen sineması konusu nedir? Will Hayes karısından boşanma evraklarını yeni almıştır. 11 yaşındaki kızını mektepten almaya gittiğinde Maya cinsî eğitim dersi almaktadır. Maya’nın ona cinsellikle ilgili sorduğu soruları kaldıramaz ve mevzuyu değiştirerek anasına nasıl aşık olduğunu farklı hikayeler ve bir bulmaca formunda anlatmaya başlar.

14- AŞIK SHAKESPEARE / SHAKESPEARE IN LOVE

IMDb Puanı: 7,1

Aşık Shakespeare sineması konusu nedir? 1590 Londra’sı… Kendisi hakkında epeyce büyük umutlar beslenen bir oyun müellifi William Shakesepare, temaşanın baskısının altında, müellif tıkanıklığıyla birlikte ezilmektedir. Son yazdığı oyunlar ne yaparsa yapsın bir adım öteye gitmemektedir. Artık kendi yeteneklerini sorgulamaya başladığı bir periyotta önüne Viola isimli hoş bir kız çıkar. William’ın ondan alacağı ilham, tüm devirlerin en büyük oyun muharrirlerinden birinin şahlanmasını tetikleyecektir. John Madden’ın gösterildiği sene epeyce kıymetli kollarda tam 7 Oscar heykelciğini kucaklayan sineması Shakesepare in Love’un başrollerinde Joseph Fiennes, Gwyneth Paltrow ve Colin Firth üzere nispeten tanıdık isimler alıyor.

13- AŞKZEDE / FORGETTING SARAH MARSHALL

IMDb Puanı: 7,1

Aşkzede sineması konusu nedir? Mütevazı bir müzisyen olan Peter, Televizyon yıldızı sevgilisi Sarah’tan ayrılmış olmanın bunaltısından kurtulmak için Hawaii’de bir kaçamak yapmaya karar verir. Gittiği bu tatil beldesinde, Sarah’ı da orada yeni sevgilisiyle görünce kendini kaybedip kıskançlık buhranlarına giren Peter, daha sonra resepsiyonist kızla yakınlaşarak “çivi çiviyi söker” taktiği güder. 

12- YENİ BİR BAŞLANGIÇ / JERRY MAGUIRE

IMDb Puanı: 7,3

Yeni Bir Başlangıç sineması konusu nedir? Jerry Maguire Memleketler arası Spor İdaresi’ nin (SMI) en üst cemsilcisi olarak camianın tartışmasız önderidir. Jerry şık nişanlısı Avery Bishop’ a bağlıdır ve güzel bir bağları vardır. Tek sorun Jerry’ nin kendini otomatik pilota bağlamış olmasıdır. Arkadaşlığı uygundur, gelgelelim cinsellikte berbattır. Jerry SMI için yazdığı ‘Düşündüklerimiz ve Söyleyemediklerimiz : İşimizin Geleceğidir.’ Sloganı yüzünden işler karışır ve işten çıkarılır. İşinden atılmış lakin kendine inançlı ve kim olduğunun farkında olarak her şeye sıfırdan başlamak zorunda kalır.

11- SENDEN NEFRET ETMEMİN 10 SEBEBİ / 10 THINGS I HATE ABOUT YOU

IMDb Puanı: 7,3

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi sineması konusu nedir? Bianca, okuduğu üniversitede herkesi kendine hayran bırakan hoşlar şığı bir kızdır. Ablası ise sürüp giden tüm hayatı boyunca nedense erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca’nın ömrü da ablasının bu çekinik tercihleri tarafından şekillendirilmektedir. Çünkü ailevi kuralları vardır. Bu kurallara nazaran iki kardeşin birebir anda sevgilisi olmadığı sürece, kimsenin sevgilisi olmayacaktır. Bianca bu durumun içerisinde kendisine yarar sağlayabilecek planlar yapmaya koyulur.

10- CRAZY, STUPID, LOVE / ÇILGIN APTAL AŞK

IMDb Puanı: 7,5

Çılgın Aptal Aşk sineması konusu nedir? Artık 40’ında yalnız bir adam olan Cal çapkınlıkta ve flörtleşmekte genç Jacob (Ryan Gosling), o kadar güzel değildir. Bir barda taşıtığı Jacob’ta nitekim şeytan tüyü vardır ve Cal’a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını bu adam öğretecektir. Bir yandan da ergenliğe giren evlatlarıyla bağlantısını dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

9- THE BIG SICK

IMDb Puanı: 7,5

The Big Sick sineması konusu nedir? Taze bir çift bağları derinleştikçe aralarındaki kültürel farklılıklar yüzünden karşı zıdda gelmeye başlıyor.

8- YILDIZ TOZU / STARDUST 

IMDb Puanı: 7,6

Yıldız Tozu sineması konusu

7- AŞK HER MEKANDA / LOVE ACTUALLY

IMDb Puanı: 7,6

Aşk Her Tarafta sineması konusu nedir? Dünyanın idare koltuğunda oturan otoriter lideri ya da kitleleri büyüleyen bir rockstar olun tıpkı kapıya çıkacaktır: Aşktan kaçamazsınız! İşte, günümüz Londra’sında Noel’den iki ay evvel yaşanan farklı hikayeleri mercek altına alan “Aşk Her Yerde” isimli bu sinemada de, aşkın ulviliği üzerine bir prodüksiyon… Sinemanın en son emelinin, aşkın büyüklüğüne dair bir güzelleme olduğunu ileri sürmek mümkün…

6- AŞKIN 500 GÜNÜ / 500 DAYS OF SUMMER

IMDb Puanı: 7,7

Aşkın 500 Günü konusu nedir? Aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir hatun ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Tom Hansen, hayatından büsbütün çıktığına emin olduğu devir Summer Finn ile tanıştığı birinci günü hatırlar. Tom, kıza birinci gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur. Ne var ki Summer ne aşka ne bağlantılara inanmamaktadır. 

5- BENDEN BU KADAR / AS GOOD AS IT GETS

IMDB Puanı: 7,7

Benden Bu Kadar sineması konusu nedir? Melvin Udall epey güç bir kişidir. Obsesif kompulsif ve başarılı bir müellif olan Udall, sahip olduğu kaygılar sebebiyle sokak kapısını dört defa kapamakta, Yahudilerden ve siyahîlerden nefret etmekte ve tüm bu ayrımcı özelliklerini hiçbir formda gizlememektedir. Eşcinsel bir komşusu olan Simon’un da hayatını sürdürdüğü Greenwich Village’da yaşamaktadır. Bir gün Simon taarruza uğrayıp hastaneye kaldırılır. Ona yardım etmek zorunda kalacak olan Melvin’in hayatı bir daha asla eskisi üzere olmayacaktır.

4- UMUT IŞIĞIM / SILVER LININGS PLAYBOOK

IMDb Puanı: 7,7

Silver Linings Playbook sineması konusu nedir? Eski bir tarih muallimi olan Pat Salitano (Bradley Cooper), ömründe paha verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı önemli bir travma sonrası patlar ve akabinde duruşma kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını sisteme koymak koşuluyla ailesinin hanesine geri yerleşen Pat’in yegane emeli düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky’yi bu sayede geri kazanmaktır. Gelgelelim durum Pat için sandığından daha güç olacaktır. 

3- BUGÜN ASLINDA DÜNDÜ / GROUNDHOG DAY

IMDb Puanı: 8,0

Bugün Aslında Dündü filmi konusu nedir? Bugün Aslında Dündü, nefret ettiği bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan bir adamın maceralarını husus ediyor. Phil Connors, huysuz bir adam ve hiç sevmediği kırsal hayatın karar sürdüğü Pensilvanya’nın kırsal kasabalarından birine, Groundhog Day aktiflikleri için gönderilir. Burada yaşanan hayat ve mütevazi kişilerden iğrense debu hayata bir günlüğüne, hizmeti için katlanmak zorundadır. Fakat ansızın çıkan bir kar fırtınası tüm ulaşım yollarını kapattığında Phil, talihsiz kaderiyle başbaşa kalır. Sonraki sabah uyandığında ise daha büyük bir sürpriz kapıdadır: Phil, hengam döngüsüne yakalanmıştır; nefret ettiği o günü tekrar tekrar yaşamak zorundadır!

2- MARRIAGE STORY

IMDb Puanı: 8,0

Marriage Story sineması konusu nedir?

Charlie Barber, New York’ta başarılı bir oyun direktörüdür. Oyun şirketi şu anda eski bir genç sinema oyuncusu olan karısı Nicole’a bir oyunda yıldız olma talihi verir. Çift, evlilik problemleri yaşar ve aralarında birbirlerinden hoşlandıkları şeyleri yazmalarını öneren bir evlilik danışmanı ile görüşmeye kara verirler ama Nicole yazdıklarını sesli bir biçimde okumaktan çok utanır ve danışmandan vazgeçmeye karar verir. Bunun sonrasında ise evli çiftin sıkıntıları giderek daha da büyümeye başlar.

1- AMELIE

IMDb Puanı: 8,3

Amelie sineması konusu nedir? Her daim hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve sahip olduğu şahsi ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesi… Ana ve pederini kaybetmiş olan Amelie, kendini oburlarının hayatlarını tamir etmeye, onları bahtiyar kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan kişilerin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Pekala diğerlerinin memnunluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi memnunluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır?

  • Gelmiş geçmiş yerkürenin en düzgün 13 virüs bahisli sineması
  • Kesinlikle izlemeniz gereken unutulmaz filmler! İşte IMDb Top 25 listesi!
  • Sıralama zahir oldu! İşte Mart ayı itibarıyla en güzel 25 dizi!
  • IMDb puan en yüksek, gelmiş geçmiş en uygun 20 bilim kurgu filmi!
  • Karantinada izlenebilecek aksiyon ve hata temalı sinemalar: IMDb Top 30
  • IMDb puanı yüksek en uygun 15 zombi sineması
  • Son yılların puanı yüksek en âlâ Türk güldürü filmleri! 2020, 2019 ve öncesi

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.