Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Door Kickers Action Squad İnceleme

Door Kickers Action Squad İnceleme

Neredeyse bütün büyük yapımcıları birtakım aylarda birbirlerine üstünlük sağlamak istercesine oyunlarını üst üste piyasaya sürerken birtakım aylarda da külliyen ortadan kayboluorlar. İçinde bulunduğumuz ay dahil geçtiğimiz bir kaç ayda da durum ne yazık ki böyleydi. İncelemek için AAA olarak nitelendirdiğimiz oyun bulmakta nitekim zorlandık. Bir de bu segmentte çıkan çok beklenen oyunların bir birçoklarında büyük meseleler ortaya çıkması resmen biz oyunseverleri hayatından bezdirdi dersek sanırım yanlış olmaz.

Aslında bu tıp durumlar Indie oyunlar için büyük bir fırsat oluşturuyor. Birçok gözardı edilen ve aslında bir nevi hakkı yenilen bir çok cevheri keşfetmek için bize bir fırsat veriyor. Door Kickers: Action Squad bu ay incelediğim 3. indie oldu. Aslında yeni bir oyun değil. Ama konsollar ile şimdi yeni buluşmuş durumda. Elbette ben de acilen Xbox One X’de oyuna bir talih verdim.

2D olmasına aldanmayın. Sıradan bir platform oyunu değil!

Door Kickers: Action Squad’ın beni nispeten şaşırttığını söyleyerek başlayabilirim. 2014 yılında birinci Door Kickers oyununu yapmış olan KillHouse Games tarafından geliştirilen yeni oyunda firma, bu sefer PixelShard ile birlikte çalışmış. Birinci oyunun fanatikleri için derhal belirteyim; artık gerçek vakitli bir strateji oyunu değil. Her ne kadar birden fazla vakit hayli stratejik davranmanız gerekse de aslında istersek solo, istersek de co-op olarak hem birebir koltukta hem de online ortamda oynayabileceğimiz bir aksiyon platform oyunu halini almış.

her ne kadar absürt görünse de aslında yepyeni Door Kickers’ın platform olarak hayat bulmuş hali diyebiliriz. Lakin isminin hakkını da veriyor, oynanış eskisine nazaran daha süratli. Tekrar de oyunda kapıları kırıp içeriye dalarak bir tarafa kadar ilerleyebiliyoruz, yani tekrar taktiksel düşünmemiz gerekiyor.

Tüm vazifeler bitse de Zombi İstilası modu ile her şey tekrar başlıyor!

Xbox One’daki Door Kickers: Action Squad, farklı modlarıyla birlikte geliyor. Standart polis vazifelerine odaklanmak isteyenler için Klasik Mod elbette baş bucakta tarafını alıyor. Burada yedi birbirinden farklı kısım bulunuyor ve vazifelerinizi ne kadar uygun yaptığınıza bağlı olarak hepsi sıra ile açılıyor. Her kısım içinde de 12 alt kısım nokta alıyor. Bu kısımların kimileri hakikaten artık kâfi diyecek kadar uzun:)

Klasik Modu bitirseniz bile bir zombi tehdidiyle sizi tekrar tıpkı hizmetlere iten Zombi İstilası Modu oyundaki sefanın devam etmesini sağlıyor. Klasik Mod’daki bu küçük değişiklik ile bir yandan makûs adamlarla savaşıp, rehineleri kurtarmaya çalışırken ek olarak kapıların gerisinden fırlayan zombiler de yeteneklerinizin sonunu hayli zorluyor. Tamamen tesadüfi vazifeler ve düşmanlarla oluşturulmuş katları tek tek geçmeye çalıştığınız Sonsuz Kule modunu da eklersek çok uzun müddetler bu oyundan büyük bir keyif almak mümkün.

Online oyunda cümbüşün dozu inanılmaz kademede artıyor

Oyunda yekunda beş farklı karakter bulunuyor, her bir karakterin de kendine mahsus yetenekleri ve ekipmanları var. Her başarılı hizmetten sonra topladığımız yıldızlar ile bu ekipmanların kilitlerini açıyor, kazandığımız puanları da yeteneklere dilediğimizce dağıtabiliyoruz.

Vazife esnasında kurtardığımız her bir rehine ve hatalılara dağıttığımız her bir adalet için gauge barımız da doluyor. Bu bar belli başlı seviyelere eriştiğimizde kullanabileceğimiz keskin nişancı atışı üzere seçenekleri bulunduruyor. Kısım dizaynları epey şık düşünülmüş ve hazırlanmış, hem tek kişi oynarken hem de bir arkadaşınız ile birlikte oynarken bir çok farklı taktik kullanabileceğiniz halde hazırlamışlar.

Tek başınıza oynarken ilerledikçe çok ziyade zorlanabilirsiniz. Bu yüzden bir arkadaşınızı da kandırıp oyunu ona da aldırmak güzel bir fikir olabilir. Tipi sevenlerin bu oyunu katiyen alması gerekiyor. Üstelik fiyatı da ucuz.

85

XONE / PS4 / PC /Switch
Pixelshard / Killhouse
https://inthekillhouse.com/actionsquad/

Yorum Ekle