Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Deco Mesh WiFi Sistemini Genişletmek Çok Kolay

Deco Mesh WiFi Sistemini Genişletmek Çok Kolay

Kablosuz ağ pazarında yerküre başkanı olan  TP-Link, Deco serisi Mesh WiFi sistemlerini, kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda geliştirmeyi sürdürüyor. Son olarak mütenasip fiyatlı Deco modellerinden E4’ün tek üniteden oluşan modeli de satışa sunuldu. Tek üniteli Deco E4, her model Deco ile koordinasyonlu. Bu sayede Deco kullanıcısı olup Mesh WiFi ağını genişletmek isteyenler bu eseri kullanabiliyorlar.

Geniş, çok katlı ya da çok sayıda cihazın WiFi’a bağlandığı konutlar için en ülkü WiFi tahlili olan Deco sistemleri, Mesh teknolojisi sayesinde WiFi konusundaki çok sorunu çözüyor. Zayıf sinyal, meyyit yer, ziyade yüklenme nedeniyle ağda yavaşlama üzere tüm meseleleri ortadan kaldıran bu eserler, tek bir ağ ismi ile -hareket halinde bile- kesinti yaşamadan WiFi teması sağlıyor. Yeni üniteler eklenerek mevcut ağın genişletilmesi de son kademe kolay. Deco E4’ün yeni satışa sunulan ve tek üniteden oluşan modeli de rastgele bir ya da birkaç Deco modelinden oluşmuş mevcut bir ağa eklenebiliyor ve ağın kapsama meydanını daha da genişletiyor. Örneğin, merkezi ünite olarak Deco M9+, uydu olarak ise Deco M5 ve Deco M4’ten oluşan bir ağı genişletmek için Deco E4 eklenebiliyor.

Yeni bir Deco ünitesinin mevcut ağa eklenmesi son kademe kolay. Deco E4’ü açıp Android ve iOS destekli Deco tatbikinden sisteme dahil etmek ehliyetli oluyor. Tek bir Deco E4 eklenerek ağın menzili yaklaşık 130 metrekare genişliyor.

Tek ünite halinde satışa sunulan Deco E4 modeli, ikili ya da üçlü satılan modellerle tıpkı teknik özelliklere sahip. 802.11ac teknolojisine ve çift bant desteği bulunan eser, 5GHz bandında 867Mbps, 2.4GHz bandında ise 300Mbps kablosuz suratlar sunuyor. Başkaca güçlü ebeveyn denetimi, sesli komut (Amazon Alexa ve IFTTT desteği) özelliği, farklı modlarda tasarruf (yönlendirici, erişim noktası, menzil genişletici modları) üzere tüm özellikler tek ünite halinde satılan Deco E4’de de mevcut.

Tek ünite halinde satışa sunulan Deco E4’ün tavsiye edilen fiyatı KDV dahil 55 USD olarak açıklanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle