Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 7’de Kalmak İçin Küçük Bir Servet Ödüyorlar!

Windows 7’de Kalmak İçin Küçük Bir Servet Ödüyorlar!

Alman hükümeti, bu sene içerisinde Microsoft’a Windows 7 yamaları ve güncellemeleri için en az 800.000 Euro ödeyecek.

Destek müddetinin sonuna gelen Windows 7, artık Microsoft’tan güvenlik güncellemesi ve onarım almıyor. Bu nedenle devletin kamuda kullanılan 33.000 bilgisayarı ayakta tutabilmek için tarafından sunulan “genişletilmiş güvenlik güncellemelerine” yüklü ölçüde ödemede bulunması gerekiyor. ESU güncellemeleri, iş istasyonu başına 25 – 200 dolara mal olabiliyor (fiyatlar Windows 7’nin Kurumsal ve Pro sürümüne nazaran ve güncellemelerin ne kadar mühletle sunulacağına nazaran değişiyor).

Windows 7’yi ESU’ya kaydolmadan kullananlar ise kendilerini büyük bir riske atmış durumdalar. ise şu sıralar konut ve küçük işletme kullanıcılarını ikna etmek için tam ekran ikazlar gösterecek kadar ileri gitmiş durumda.

Almanca gazete Handelsblatt’a nazaran Alman hükümeti, 2018’de Windows 10’a geçiş yapmaya başladı. Yayına nazaran hükümet, yalnızca Berlin’de 20.000 Windows 7’li bilgisayar kullanıyor.

ESU programına para yatıran tek taraf Almanya değil. Daha evvelki bir rapor, İrlanda’nın Sıhhat Başkanı’nın 46.000 bilgisayardaki 2020 ve 2021 güncellemeleri için 1,1 milyon euro ödeyeceğini ortaya çıkarmıştı.

Yorum Ekle