Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony Xperia 2, Telefon Yerküresinde Bir Birinci Olabilir!

Sony Xperia 2, Telefon Yerküresinde Bir Birinci Olabilir!

Sony Xperia 2 bu sene şubatta tanıtılacak. Yeni bir sızıntı ise telefonun 5G desteğiyle geleceğini söylüyor. Böylelikle Sony Xperia 2, 4K ekran ve 5G imgeyi destekleyen birinci telefon olabilir.

Haberin aslı, MyDrivers’ın yayınladığı bir rapor fakat MyDrivers’ın bilgiyi nereden aldığı bilinmiyor. En azından sitenin daha evvelki sızıntılarının gerçek çıktığını biliyoruz. MyDrivers, yeni cihazdan yalnızca “yeni Xperia amiral gemisi” olarak bahsediyor. Bu nedenle yeni telefonun ismi, Xperia 0, Xperia 1.1 yahut Xperia 1 Premium da olabilir. Bu isim listesi giderek kabarıyor, lakin biz en çok duyduğumuz Xperia 2’yi kullanacağınız.

Rapora nazaran telefon, 5G modeme sahip olan Snapdragon 865 yonga setini kullanacak. Bunun yanında telefonun 4K OLED ekranla geleceği, ekran boyutunun 6,6 inç olacağı söyleniyor. Münasebetiyle telefon, Sony’nin son yıllardaki telefonu olacak.

Raporda Xperia 2’nin iki 12MP kamera, bir 48MP yahut 64MP kamerayla ve bir Time-of-Flight sensörüyle geleceği de söyleniyor. Kameranın gayri özellikleri şimdi bilinmiyor.

Son olarak telefonun fiyatının yaklaşık 870 dolar civarında olacağı belirtiliyor. Bu fiyatın çok münasebetli olduğu söylenemez ama yeniden de Xperia 1 yahut Xperia 5’ten biraz daha ucuz olduğu gerçek. Sızıntı doğruysa Sony Xperia 2, biraz daha müsait olan bir fiyatla üst seviye özellikleri bir araya getiren enteresan bir cihaz olacak demektir.

Yorum Ekle