Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
BlackBerry Telefonlar İçin 5G Öteki Bahara…

BlackBerry Telefonlar İçin 5G Öteki Bahara…

BlackBerry artık akıllı telefon sanayisinde büyük bir isim olmayabilir gelgelelim hala akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Firmanın değerli bir başkanı tarafından yakın hengamda yapılan bir açıklama, 5G’ye gayrı firmalar kadar süratli geçiş yapılamayacağını söylüyor.

Yeni nesil internet teknolojisi şu anda pek çok firmanın üst seviye telefonlarında nokta almaya başladı fakat BlackBerry telefonların gerisindeki firma olan TCL‘nin bir başkanı, firmanın bir BlackBerry eserinde 5G’yi (en azından yakın devir içerisinde) kullanmayacaklarını söyledi.

TCL Pazarlama Umumî Yöneticisi Stefan Streit, yaptığı konuşmada “bu bir cümbüş değil ve esasen e-postalarınızı sahiden süratli bir biçimde alabiliyorsunuz. 5G ve nerede uygulanacağı ile çok eğlenebiliriz – tahminen bir 8K TV yahut buzdolabı… ancak bir BlackBerry değil.

BlackBerry kullanıcıların ekseriyetle iş odaklı oldukları ve süratten faydalanabilecekleri düşünülürse, bunun garip bir tercih olduğu söylenebilir. Ama TCL umumiyetle orta seviye ve altındaki telefonlara odaklanırken 5G üst seviye bir özellik olarak varlığını koruyor ve bu açıdan da durumun şaşırtıcı olmadığı söylenebilir.

Bununla birlikte TCL, telefonlarda 5G teknolojisine karşı değil ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 5G’li telefonlar üreteceği kesin. Fakat bunun yakın vakitte olmayacağı da açık.

Yorum Ekle