Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Avatar 2: Çıkış Tarihi ve Tüm Bilinenler

Avatar 2: Çıkış Tarihi ve Tüm Bilinenler

James Cameron’un 2009’da gösterime giren birinci Avatar sineması, performans yakalama, dayanılmaz CG (bilgisayarla oluşturulmuş) art planları ve üç boyutlu fotoğrafçılığı ile bizlere eşsiz bir deneyim yaşatmıştı.

Bu çeşit bir muvaffakiyetin akabinde devam sinemalarının gelmesi beklenir ve bu ekseriyetle Avatar’dakinden daha süratli gerçekleşir. Ama Avatar’ın hiç ivedisi yok üzere görünüyor. Birinci olarak 2014’te yayınlanması beklenen Avatar 2, dört devam sinemasından birincisi olacak. Sinemada yerli Na’vi halkının (kuyruklu, uzun uzunluklu mavi olanlar) insan işgalcileri uzaklaştırdığı Pandora’ya dönülecek.

İşte sinemadan beklenenler.

Çıkış Tarihi

Avatar 2’yi 17 Aralık 2021’de izleyebileceksiniz.

Eş vakitli olarak yazılan Avatar 3, Avatar 4 ve Avatar 5’in sırasıyla Aralık 2023, Aralık 2025 ve Aralık 2027’de yayınlanması bekleniyor.

Avatar 2’nin Resmi Bir Ismi Var mı?

Şu an Avatar 2’den ziyadesi yok. 2018’de ortaya çıkan bir BBC raporu, beklenen dört Avatar sinemasının şu dört ismi kullanabileceğini söylemişti: Avatar: The Way of Water, Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider ve Avatar: The Quest for Eywa (Eywa, Na’vi’nin tapındığı Pandoran rabbinin adı).

Bu isimlerin pek yaratıcı olmadığını düşünüyor olabilirsiniz, fakat James Cameron bu isimler üzerinde sahiden düşündüklerini doğruladı. Bununla birlikte kesin bir karar şimdi verilmiş değil.

Hikaye Hakkında Bilinenler

Hikayeynin ayrıntıları şimdilik bilinmese de, geçeceği devrin birinci sinemadan yaklaşık 10 sene sonrası olduğu biliniyor. Sinemanın büyük bir kısmının Pandora’nın okyanuslarında geçeceği de biliniyor.

Avatar 2, beş sinemalık serinin 2. kesimi olsa da şu anki plan, geniş mealde serinin bir modülü olsa da, sinemanın kendi başına bağımsız bir sinema olması.

Oyuncular: Yeni ve Geri Dönenler

Sam Worthington ve Zoe Saldana’nın Jake ve Neytiri’yi canlandırmak için performans kıyafetlerini giyecek olmaları sürpriz değil. İkilinin dışında Giovanni Ribisi, Joel David Moore ve CCH Pounder da yine rol alacaklar.

Sürpriz dönüşler arasında ise ölen karakterler Grace Augustine ve General Quaritch için geri dönen Sigourney Weaver ve Stephen Lang var. Karakterlerin geri döneceği doğrulansa da, Cameron’un bu bahiste söyledikleri yedi sene öncesine ilişkin ve geçen yıllar içinde nelerin değiştiğini bilmiyoruz.

Yeni katılan oyuncuların sayısı ise hiç de az değil. Titanic’in yıldızı Kate Winslet, Ronal isimli karakteri canlandıracak. Öbür yeni isimler arasında Flight of the Conchords’ta oynayan Jemaine Clement (Dr Ian Garvin), Harry Potter’dan David Thewlis (Peylak), Star Trek: Discovery’deki Michelle Yeoh (Dr Karina Mogue), The Sopranos’tan Edie Falco (General Ardmore), Game of Thrones’tan Oona Chaplin (Varang) and Fear the Walking Dead’teki Cliff Curtis (Metkayina chief Tonowari) var.

Su Altı Motion Capture Kullanıldı

The Abyss’ten Terminator 2’ye James Cameron’un her yeni sinemada hadleri zorladığı biliniyor. Avatar 2’de de değişen bir şey olmayacak ve Cameron, daha evvel görmediğimiz bir görsel şölen oluşturmaya çalışacak. Değerli adımlardan bir tanesi, su altı performans yakalama teknolojisinin birinci kez kullanılması olacak.

Su, bir tıp hareket eden ayna hizmetini gördüğünden su altındaki hareketleri yakalamayı zorlaştırıyor. Neyse ki Cameron, bu sorunu çözdüklerini söylüyor.

Cameron, filmlerdeki 3D deneyimini de yenilemek istiyor. Bu mevzuda ne kadar başarılı olacağı merak konusu.

Yerküre Hala Avatar’ı Konuşuyor Olacak mı?

2009 üzerinden yıllar geçti. Gelgelelim izleyicilerin Pandora heyecanı hala devam ediyor ve film perdesinde daha evvel görmedikleri bir şeyi hala bekliyorlar. Cameron, bu deneyimi izleyicilerine sunmakta kararlı görünüyor. Direktörün önümüze nelerle çıkacağını merakla bekliyoruz.

Yorum Ekle