Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Nintendo’dan Eski Göz Ağrısı Kalem İçin Yeni Fikirler!

Nintendo’dan Eski Göz Ağrısı Kalem İçin Yeni Fikirler!

Görünene nazaran Nintendo, her zamanki üzere, birkaç yeni sürprize sahip. Yeni bir patent, konsolun dokunmatik ekranını kullanmak için dahili bir kaleme sahip olan, kişisel bir Nintendo Switch Joy-Con denetim kolunu gösteriyor.

GamesRadar tarafından bildirildiği üzere yeni ortaya çıkan patent, bir kenarına dokunmatik bir kalem eklenen bir Joy-Con dizaynını detaylı bir halde açıklıyor. Görünene nazaran kullanıcılar, münferit bir kalem kullanmak bölgesine, denetim kolunun uç kısmından çıkan çıkıntıyı kalem olarak kullanabilecek.

Patent 16 Ocak tarihinde kamusal olmasına karşın Nintendo tarafından 2019’un ortalarında alınmış.

Şayet dokunmatik kalemlerin bir 3DS aracı olduğunu düşünüyorsanız, çok da haksız sayılmazsınız. Dokunmatik kalemler, DS ailesinin, çift ekranlı el konsolları 2004 yılında yayımlandığından beri kıymetli bir modülünü oluşturuyordu. Aradaki değerli bir fark ise, 3DS’in fizikî ağırlığa reaksiyon veren, direnç gösteren bir ekrana sahip olması. Ama Switch, kapasitatif bir ekran kullanıyor. 

Bu patent, Nintendo’nun kalemleri Switch ailesinin – şimdilik yalnızca Switch ve Switch Lite – kıymetli bir üyesi yapmayı ve giderek 3DS’in meydanına daha ziyade girmeyi planladığını gösteriyor. Bu yıl yeni bir Switch Pro modelinin sunulacağına dair pek çok söylenti bulunuyor ve 3DS’in önümüzdeki yıllarda sakin bir halde, yavaşça kıymetini kaybedeceği varsayım edilebilir. Bu yüzden de Nintendo’nun ileriye dönük bir plan ile 3DS’in ortadan kalkmasının sonrasında kalan boşluğu Switch ile doldurmayı hedeflemesi epey mantıklı.

Yorum Ekle