Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ASUS, Electro Punk’ı Duyurdu! İşte Asus’un Yeni Electro Punk Ürünleri!

ASUS, Electro Punk’ı Duyurdu! İşte Asus’un Yeni Electro Punk Ürünleri!

ASUS Republic of Gamers (ROG), göz alıcı siyah ve pembe renklere sahip yeni Electro Punk serisi hususî oyuncu ekipmanlarını duyurdu. ROG eserleri uzun müddettir Aura Sync teknolojisiyle oyunculara kendi kişiliklerini cihazlarına yansıtma imkanı veriyor. Lakin birçok oyuncu RGB aydınlatma olmadan da kendilerini söz edebilecekleri yollar arıyor. İşte bu nedenle ROG renk paleti “siber punk” temasından ilham alan tonlarla genişliyor.

Göz alıcı pembe

ROG cihazları için yeni bir renk oluşturmak dikkatle yapılması gereken bir iş. Bir ton seçmek, bu tonu uygulamak ve çeşitli materyallerle münasip hale getirmek tek bir cihaz için bile zorken, bütün bir seri için çok karmaşık bir süreç gerektiriyor. ROG dizayncıları daha evvelce “siber punk” temalı pembe tonlarına odaklanmaya karar vermişti. 10 farklı pembe tonunu farklı aydınlatma koşullarında ve ortamlarda deneyen ROG dizayncıları, hex kodu #F7266B olan kuvveti yüksek bir tonda karar kıldı.

Renkli hatları daha etkileyici hale getirmek için art planda klasik siyah renk tercih edildi. Pratik olarak da bakıldığında koyu renkli materyallerin devir içinde daha ziyade dayandığı görülüyor. Bu da sık kullanılan cihazlar için kıymetli bir özellik. Dizüstü bilgisayarlar çantadan tekraren çıkarılıyor, mouse’larda aşınma olabiliyor, kulaklıklardaki kulak yastıkları ve bantlar da mütemadi kullanılıyor. Koyu renkler keskin ve sade bir görünüm kazandırırken, RGB aydınlatmanın parlak tonları için de kusursuz bir kontrast oluşturuyor.

Eksiksiz bir koleksiyon

Electro Punk renk kombinasyonunu taşıyan entegrasyonlu ROG cihazları arasında ROG Strix Go 2.4 kulaklık, ROG Strix Scope TKL klavye, ROG Strix Impact II mouse, ROG Sheath mousepad ve ROG Ranger BP1503 sırt çantası bulunuyor. Bu oyuncu eserleri koleksiyonunda oyuncuların zafere her mahalde şık bir halde ulaşmasını sağlayacak her şey var.

ROG Strix Go 2.4 Electro Punk oyuncu kulaklığı

ROG Strix Go 2.4 Electro Punk USB-C 2.4 GHz kablosuz kulaklık birden çokça platformda hareketli oyun deneyimi için son aşama stabil kablosuz bağlantı sağlıyor. PC, PlayStation, Xbox, akıllı cihazlar ve el konsolu modunda Nintendo Switch ile her noktada meselesiz ses sunuyor.

Hafif yapıdaki Strix Go 2.4 süratli şarj olan uzun ömürlü piliyle kesintisiz oyun maratonları için münâsib.USB-C – USB 2.0 adaptör ve 3,5 mm irtibatla gelen eser farklı cihazlara kolaylıkla bağlanabiliyor. Baş bandının etrafında, kulak yastıklarında ve ROG logosunda nokta alan canlı pembe ayrıntılar kişisel bir hava katarken geri kalan siyah kısım da leke tutmuyor.

Strix Go 2.4 harikulâde ses kalitesiyle de öne çıkıyor. Sinyal saptırma teknolojisiyle daha geniş bir ses meydanına sahip olan eser oyun seslerini eksiksiz ve etkileyici bir halde sunuyor. Yapay zeka destekli, sanayi önderi gürültü engelleme özelliğine sahip çıkarılabilir boom mikrofon, görüşmelerde ve oyunlarda daha net ses elde edilmesini sağlıyor. Dahili düğmeler ise ses seviyesini ve mikrofonu ayarlama imkanı veriyor.

Birçok yeni ROG Electro Punk paketinde ROG Strix G15 dizüstü bilgisayar ve ROG Strix Go Core Electro Punk oyuncu kulaklığı birlikte sunuluyor. Hava geçirmez kısımlara sahip 40 mm ASUS Essence sürücüleri varlıklı sesler oluşturuyor. PC, Mac, PS4®, Xbox One®, Nintendo Switch™ ve mobil cihazlara verilen destek sayesinde Electro Punk stilinden ve ses kalitesinden tüm başkan oyun cihazlarında yararlanmak mümkün.

ROG Strix Scope TKL Electro Punk oyuncu klavyesi

Yeni ROG Strix Scope TKL Electro Punk klavyenin kenarlarını göz alıcı ayrıntılar sarıyor. Aura Sync aydınlatma her tuşun altını ve ROG logosunu ışıklandırıyor, alttan RGB parlaklık veriyor.

Bu mekanik klavye süratli çok oyunculu oyunlar için hususî olarak tasarlandı. Süratli mouse hareketleri için masada daha ziyade konum açmak gayesiyle dizaynda nümerik klavyeden vazgeçildi. Sol CTRL tuşu da FPS oyunlarında kolaylık sağlamak için genişletildi. Cherry MX anahtarlarla donatılan bu klavye sayesinde oyuncular karmaşık komutları itimatla uygulayabiliyor. Üst kısmı alüminyum olan dayanıklı yapısı ve kompakt boyutlarıyla Strix Scope TKL Electro Punk; LAN partileri, turnuvalar ve öteki e-spor aktifliklerine götürmek için sırt çantalarına kolaylıkla sığabiliyor.

ROG Strix Impact II Electro Punk oyuncu mouse’u

ROG Strix Impact II Electro Punk oyuncu mouse’unda baş parmak desteğinin üst kısmında programlanabilir tuşlar bulunuyor. Logoda, tekerlekte ve ön kısımda mekan alan Aura Sync özellikli RGB aydınlatma sayesinde eser uçtan uca göz alıyor.

Yeni tasarım Strix Impact II’nin dayanıklı görünümünü değiştirmiyor. Profesyonel oyuncular düşünülerek tasarlanan bu mouse, önemli savaşlar için akıcı bir tasarruf sunuyor ve rahatlık sunan ergonomik bir yapıya sahip. 79 gramlık hafif çerçevede hassas sürat ve dokunma hissi sağlayan mafsallı tuş mekanizması bulunuyor. Mouse’un yumuşak kauçuk kablosu takılma ve sürtünmeyi azaltıyor.

ROG Sheath Electro Punk oyuncu mouse pad’i

Bükülmez ve kaymaz art kısmın üstünde sıkı örgü kumaş taraf alıyor. Parlak kenarlardaki sağlam dikişler aşınmayı sınırlıyor. Sağ taraftaki siyah kumaş en ağır kullanılan alanlardaki sürtünme izlerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

ROG Electro Punk sırt çantası

Electro Punk koleksiyonu ROG Ranger BP1503 sırt çantasıyla daha da taşınabilir hale geliyor. Pembe şeritler, yamalar ve ön kısımda şık bir desenle yenilenen bu 15 inç dizüstü bilgisayar çantası; dayanıklı, hafif, su geçirmez dış yüzeyiyle ekipmanlarınızı hafif yağmurdan ve likit sıçramalarından koruyor. İç kısımdaki ağ kısım sayesinde kullanıcılar kablolarını takılmadan tertipli bir halde yerleştirebiliyor. Yastıklı kısım ise Strix G15’i yahut gayri oyuncu dizüstü bilgisayarlarını rahat bir halde taşıma imkanı veriyor.

Yorum Ekle