Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
AOC, Yeni B2 Serisi Monitörlerini Piyasaya Çıkartıyor

AOC, Yeni B2 Serisi Monitörlerini Piyasaya Çıkartıyor

AOC, giriş seviyesindeki monitör eser öbeği B2 serisinden üç yeni monitörü piyasaya çıkartıyor. 21.5 inçlik (54.7 cm), 23.8 inçlik (60.4 cm) ve 27 inçlik (68.6 cm) ekran ölçülerinde sunulan üç modelin üçü de, Full HD çözünürlüğe (1080p) sahip, sade görünümlü, 3 taraftan çerçevesiz, ultra ince profile ve VESA montajı destekli berrak bir art tarafa sahip.

Monitörler, hiçbir görüş açısından değişmeyen renk deneyimini garantileyen geniş görüntüleme açıları (178°) sunuyorlar. 21.5 inçlik 22B2H modeli,  derin siyahlara ve canlı renklere sahip bir VA paneline sahip. 23.8 inçlik 24B2XH ve 27 inçlik 27B2H, capcanlı tekrar üretilmesi için IPS panelleri ile donatıldı.

VGA ve HDMI 1.4 girişleri sayesinde, çeşitli cihazlar kolaylıkla bağlanabiliyor.  Bu üç modelin üçü de, temel ve düşük maliyetli bir ekran arayan her kullanıcının masasına makul. 

Giriş seviyesinde bütçe için sağlam özellikler

AOC’nin B2 serisi monitörleri, sağlam bir seri özellik sunuyor: IPS panelinin (24B2XH ve 27B2H) canlı Full HD çözünürlüğü (1920×1080) ve renkleri ya da VA panelinin (22B2H) sunduğu etkileyici kontrastı; işten ders çalışmaya, ya da sinema izlemekten ara sıra oyun oynamaya kadar her şeye münasip. Bütün paneller 75 Hz yenileme suratını destekliyor, yani daha akıcı imleç hareketlerini ve medyalarını elde etmek için sıradan bir 60 Hz monitöründen saniye başına %25 daha çokça kare gösteriyor.

Akıcı ve işlevsel

Bu monitörler elverişli fiyatlı ve giriş seviyesinde olmalarına karşın, üç taraftan da çerçevesizler. Bu da, panelin kenarının çerçeveler ile birleştiği mealine geliyor. Böylelikle, akıcı bir imaj izlenimi yaratılıyor. Bu türlü zarif bir tasarım tıpkı hengamda, dikkati dağıtan çerçeveler olmadan, üretkenliği artıran çoklu monitör kurulumlarını mümkün kılıyor.

İkna eden bir teknoloji

B2 serisinin üç modelinin üçü de, hem VGA hem de HDMI girişleri ile, hem de kulaklık çıkışı ile donatıldı. Böylelikle VGA kullanan eski ferdî bilgisayarlar bile bağlanıp eksiksiz bir ekran ile modernleştirilebiliyor. Dahası, masaüstü ya da mobil zatî bilgisayarları, ya da Blu-ray çalarlar üzere asrî kaynaklar, oyun konsolları ve öbürleri de kolayca HDMI ile takılabiliyor.

Özellikler bunlarla da bitmiyor – B2 serisi, parlaklık seviyesini ayarlarken PWM (Pulse Width Modulation – Sinyal Genişlik Modülasyonu) alanına DC (Direct Current – Direkt Akım) kullanarak titreşimi ortadan kaldıran FlickerFree teknolojisine sahip. Bu da sıklıkla titreşen imajlardan kaynaklanan baş ağrılarını ve gözlerin yorulmasını engelliyor.

Başkaca, karanlık saatlerde ve az ışık koşullarında gözlerin yorulmasını rahatlatmak için, LowBlue modu monitörün zararlı olabilen mavi dalga boylarının salınımını azaltıyor.

AOC’nin B2 Serisi Şubat ayında, üretici tarafından tavsiye edilen şu perakende fiyatlarından piyasada bulunabilecek: 22B2H 109 USD24B2XH 119 USD ve 27B2H 169 USD.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle