Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Acer Nitro 5 incelemesi  Acer Nitro 5 İnceleme

Acer Nitro 5 incelemesi Acer Nitro 5 İnceleme

  • Başarılı soğutma performansı
  • Kaliteli personellik
  • Fiyatıyla rekabetçi
  • SSD + HDD donanımı
  • Yeni oyunları üst detaylarda oynamak isteyenler için müsait değil
  • RGB klavye yok, al renk göz yorabiliyor

Acer Nitro 5 incelemesi ile önünüzdeyiz. Acer’ın giriş ve orta seviye performans beklentileri olan oyuncuları hedeflediği Nitro serisi daha evvel de misafirimiz olmuştu hatırlayabileceğiniz üzere. Personellik kalitesi, münasip fiyatı ve performansıyla beğenimizi kazanan eser hakkındaki en sivri tenkidimiz ise çerçeve kalınlıklarının hadleri zorlaması olmuştu.

Kalın çerçeve tahminen ışık sızması riskini azaltıyor fakat günümüzde daha ince çerçeveler ve daha kompakt dizaynlar tercih ediyorlar. Elimizdeki Nitro 5 AN515-43 modeli de Acer’ın dersine güzel çalıştığının bir örneği olarak önümüzde duruyor.

Acer Nitro 5 Tasarımı Nasıl?

Tasarım kısmından başlarsak gözümüze iki şey acilen çarpıyor. Birincisi çerçeve boyutlarının uygunca incelmiş olması, başkası de tercih edilen renklerin eski model ile acilen çabucak birebir olması. Bucaklarda kullanılan kesme tasarım laptopa daha agresif bir manzara verirken kasa ebatlarını da olduğundan daha ufak göstermiş.

Acer Nitro 5 ekran boyutları

15.6 inçlik bir ekrana sahip olan eserin tartısı yaklaşık 2.25 kg. 1080p/60Hz IPS ekran parlaklık ve netlik açısından beğenimizi kazandı, görüş açıları ise yönetim eder bir seviyede. Klavye arttan aydınlatmalı lakin RGB aydınlatma tercih edilmemiş, al renk hakim. Mekanik klavye yok, tasarrufu ise mahsusen yazı yazarken pek rahat.

Acer Nitro 5 Özellikleri Neler?

Acer’ın Nitro serisi farklı konfigürasyondan oluşuyor. Bizim kullandığımız konfigürasyonda AMD Ryzen 7 3750H işlemci (2.3 Ghz, Boost ile 4Ghz), AMD Radeon RX 560X (4GB GDDR5) ekran kartı ve 16GB DDR4 RAM bulunmakta.

Ryzen 7 3750H, rakibi Intel Core i7-9750H‘a nazaran %25 civarında daha zayıf bedeller etti. Bununla birlikte 35W TDP sınıfında olması, rakibine nazaran daha az güç tüketimi (45W) mealine geliyor.

Acer Nitro 5 RX 560C karşılaştırması

RX 560X ise GTX 1050‘nin üzerinde bir performans gösterirken GeForce GTX 1050Ti’nin gerisinde kalıyor. Bu da günümüzün en tanınan oyunları kelam konusu olduğunda alt-orta seviyelerde rastgele bir ıstırap çekmeyeceksiniz demek.

Üst seviye oyun performansı için ise Acer Predator Helios serisinde epeyce başarılı konfigürasyonlar bulmak mümkün. Teknik özelliklere ait son olarak depolama tarafında da 256GB SSD + 1TB HDD‘nin de pakete dahil olduğunu belirtelim.

Acer Nitro 5 Performansı Nasıl?

Acer’ın Nitro Sense yazılımı üzerinden cihazın oyun performansı üzerinde epeyce tesirli optimizasyonlar yapmak mümkün, Cool Boost teknolojisi de yük altında rakipleri üzere sesli bir deneyim yaşatsa da nispeten başarılı soğutma pahaları etmemizi sağladı.

Donanımın tavırlı bileşenleri sayesinde batarya dayanımı başarılı, Acer 6 saate kadar tasarruftan bahsetse de bu çok değişken bir mevzu bildiğiniz üzere. Sistemi zorlayan bir oyun oynarken bu vadenin üçte birine ulaşmanız bile güç, açık konuşmak gerekirse.

Acer Nitro’nun ses performansını ikiye ayırmak gerekiyor. Sinema yahut oyunlarda hiç de üzücü performans göstermeyen eser, şayet kulak zevkine tutkun bir müzik dinleyicisiyseniz sizi şad etmeyecektir.

Özetle

Neticede, incelediğimiz Acer Nitro 5 AN515-43-R3DS modeli giriş seviyesi bir oyun bilgisayarı için son nokta keyifli bir paket.

Acer Nitro 5 fiyatı ne kadar?

Bu modelin fiyatı ise 5999 TL olarak belirtiliyor. Bu fiyatıyla piyasada kuşkusuz yalnız değil, lakin rekabetçi olduğunu da söylemek lazım. 

Acer Nitro 5 Teknik Özellikleri
Eser Modeli Acer Nitro 5
Eser Tipi Notebook
CHIP Online Notu 83
Üretici Acer
Firma Acer     (850) 222 22 37

Satın Al

Alternatifleri

Acer Nitro 5’in farklı konfigürasyon seçenekleri bulunuyor. Bu modelin fiyatı yoruyorsa, 8  GB RAM’li, Ryzen 5 3550H işlemcili ve 512 GB SSD’li modellere de göz atabilirsiniz.

Yorum Ekle