Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
ABD Uzay Kuvvetleri Logosu, Star Trek Hayranlarını Kızdırdı!

ABD Uzay Kuvvetleri Logosu, Star Trek Hayranlarını Kızdırdı!

ABD Kuvvetleri, üniformaları ile adeta dalga geçilmesinin akabinde, artık de Star Trek hayranlarının amacında. ABD Lideri Donald Trump’ın Twitter üzerinde geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni logo, Star Trek’in Starfleet Command logosunun neredeyse birebiri ve bu durum, serinin hayranları tarafından pek de güzel karşılanmadı.

Gönderdiği tweet’te Trump, “Büyük Askeri Başkanlarımıza, tasarımcılara ve başkalarına danıştıktan sonra, Harika Askeriyemizin Altıncı Kolu olan Birleşik Devletler Kuvvetleri’nin yeni logosunu sunmaktan memnunluk duyuyorum” açıklamasını yaptı.

Lakin logonun gösterilmesinin derhal akabinde Star Trek hayranları, logonun Starfleet Command logosu ile benzerliklerine işaret ettiler. Merkezde bölge alan ok, okun etrafındaki yörüngeye benzeyen çizim, yıldızlı art plan ve metinlerin yerleştirilme formu neredeyse teğe bir tıpkı gözüküyor.

Starfleet, Star Trek cihanında nokta alan Birleşik Gezegenler Federasyonu tarafından yönetilen birleşik kuvveti olarak tanımlanabilir ve bu kuvvet, derin uzay keşfi, araştırma, savunma, barış sağlama ve diplomasi hizmetlerini üstleniyor.

Iddia edilebileceği üzere Star Trek hayranlarının ve velev Star Trek aktörü George Takei ve Star Wars aktörü Mark Hamill‘in yeni tasarım hakkında söyleyecekleri bir çift laf bulunuyordu.

There is nothing sacred any more. pic.twitter.com/ubyy4OIZrp

— George Takei (@GeorgeTakei) January 24, 2020

#JustAnotherStakTrekRerun pic.twitter.com/ObI1aOOXOI

— Mark Hamill (@HamillHimself) January 25, 2020

Kuvvetleri ise şimdi husus hakkında bir açıklama yapmış değil.

USSF resmi olarak Aralık tarihinde Trump’ın 2020 Ulusal Savunma Yetkilendirme Kanunu’nu imzalaması ile aktif olmuştu.

Yorum Ekle