Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
5G iPhone’un Fiyatı Rekor Kıracak!

5G iPhone’un Fiyatı Rekor Kıracak!

Apple’ın birinci 5G iPhone’unun 2020 yılında tanıtılması sürpriz olmayacak. Şu anda bu telefon pek bir malumatımız olmasa da, ucuz olmasını beklemediğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Velev şayet bir baş analistin Apple’ın bu telefonu üretmesinin masrafının ne olacağına yönelik iddiası doğruysa, sahiden de çok pahalı olacağı söylenebilir.

Analist Ming-Chi Kuo, Apple haberlerini takip eden bireylerin ismini daha evvel muhtemelen duydukları, hayli öne çıkan bir Apple analisti ve kendisinin iPhone’lar, iPad’ler ve Apple iddiaları umumiyetle hakikat çıkıyor.

Kuo, yaptığı kestirimde iPhone 5G’de iPhone 11 cihazlarına nazaran nasıl değişiklikler bekleyebileceğimizi gözler önüne serdi. Bu kestirimlerin özeti, modüllerin birtakım durumlarda %60 kadar daha yüksek masraflarının olacağı ve bunun da muhtemelen son fiyata yansıyacağı.

Kuo’nun söylediğine nazaran bir 5G iPhone çipsetinin masrafı %35 artacak. Her ne kadar bunun manası satış fiyatının da birebir nispette artacağı olmasa da, Apple’ın bu kaybı göğüslemeyeceği kesin. Ayrıyeten tek güncelleme de bu olmayacak. 5G teknolojisine koordinasyon sağlamak için dizaynın da umum manada değiştirilmesi gerekecek ve bunun bir öbür manası da yeni iPhone’un öncülerine nazaran çok farklı gözükebileceği oluyor. Kuo’nun kestirimine nazaran cihazın metal çerçevesini üretmek %50-60 orantısında daha pahalıya mal olacak.

Sair bir deyiş ile iPhone 11’in fiyatı ABD’de 699 dolar iken Kuo’nun kestirimine nazaran şayet Apple artan bu masrafların büyük kısmını yahut tamamını tüketicilere yansıtırsa, 5G’li bir iPhone 1.200 doları aşabilir.

Şimdi 5G olmayan iPhone 12’den neleri beklememiz gerektiğini bile bilmiyoruz. Lakin şu ana kadar gördüğümüz 5G telefonların büyük bir kısmı 4G karşılarına nazaran daha pahalı idi ve en azından bu akımın devam edeceğine neredeyse kesin gözüyle bakılabilir. 

Yorum Ekle