Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Turkcell’e Küresel Glotel Telecoms’tan Armağan

Turkcell’e Küresel Glotel Telecoms’tan Armağan

Bu yıl Londra’da yedinci sefer düzenlenen Küresel Telecoms Ödülleri’nde (GLOTEL Ödülleri) Turkcell’in müşteri odaklı yaklaşımı mükafata layık görüldü. 21 kategoride 90’a yakın adayın birincilik için yarıştığı armağan merasiminde yerkürenin en başarılı girişimleri belirlenirken Turkcell, Sabit Şebeke Gelişimi kategorisinde “Müşteri Odaklı Arıza Önceliklendirme” girişimi ile armağana layık görüldü. Glotel Mükafatları, telekom sanayisini dönüştüren ve geliştiren şirketlere veriliyor.

Müşteri Odaklı Arıza Önceliklendirme girişimi

Müşteri odaklı arıza idaresi ile müşterilere sunulan servislerde meydana gelen kesintilerde, yapay zeka pratiği ile müşteri talebi gelme mümkünlüğü evvelce kestirim ediliyor. Sonrasında müşteri haberlerine nazaran yapay zeka ettiği arızaları önceliklendirerek ilgili ekipleri bilgilendiriyor ve bu sayede arıza çok daha kısa vadede giderilebiliyor. Tıpkı vakitte sabit internet servislerinde kesinti yaşayan müşterilere 4 GB mobil data hizmeti sunularak kesintisiz internet sunulmaya devam ediyor.

Turkcell en son 2017 yılında Günlük Optimizasyon ve Gerçek Devirli Aksiyon girişimleriyle ‘Yazılım ve İnovasyonu‘ kategorisinde iki başka Küresel Telecoms armağanına birden layık görülmüştü.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle