Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
WhatsApp, Messenger Bütünleşmesi Kolay Olmayacak

WhatsApp, Messenger Bütünleşmesi Kolay Olmayacak

Facebook, pratiklerine yeni bir “güvenlik katmanı” getirmek istediğini, bu kapsamda WhatsApp, Messenger ve Instagram’ı pratik değiştirmeden kullanılabilir hale getireceğini söylemişti.

Lakin WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton‘un söylediklerine nazaran bu planları gerçekleştirmek, söylendiği kadar kolay olmayabilir. Bu türlü bir durumda Facebook Messenger ve Instagram iletileri, WhatsApp’taki üzere uçtan uca şifreli olacak ve pratiklerin farklı olarak varlığını sürdürmesi gerekecek. Bunun yanında tatbikler, bir iletileşme platformu yahut protokolü üzerinde birleşecek. Acton’a nazaran bu, çetin bir iş ve yapılması “yıllar sürebilir“.

Facebook, New York Times’ın ocak ayındaki bir haberine nazaran bu işlevi ’un ahir yahut 2020’nin başında sunacaktı. Facebook yetkilileri, işlevin ne hengam tamamlanacağıyla ilgili malumat vermediler.

Messenger ve Instagram’ın uçtan uca şifreleme işleviyle donatılmasının suçluları yakalamayı zorlaştıracağına dair tasalar var. Bu, güvenliğe ehemmiyet veren teknoloji firmaları için birçok hengam tasdikli bir neden sayılmasa da, WhatsApp’ın şifreleme işlevinin sanıldığı kadar inançlı olmadığı, Facebook dilerse bildirileri üzerinden okuyabileceği biliniyor (mesajlar telefonunuzda şifreli saklanmıyor).

Yorum Ekle