Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
2019’da En Çok İzlenen Kore Serileri

2019’da En Çok İzlenen Kore Serileri

Yerküre çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Güney Kore serileri memleketimizde de son yıllarda nispeten revaçta. Asya kültürü ile dolup taşan bu seriler bilhassa gençler tarafından çok büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Çılgınlık boyutunda takip edilen bu serilerin en düzgünlerini sizler için derledik. İşte 2019’un hoş Kore serileri ;

1) My Absolute Boyfriend (IMDb puanı: 7.0)

Yedi senelik bir bağlantıyı istenilmeyen biçimde sonlandıran bir bayanın (Minah),  kalbinin kapılarını herkese kapattığı devirde önüne çıkan kusursuz bir erkeğe aşık olmasını mevzu alıyor. Kusursuz zira Yeo Jin-Go ismindeki bu karakter aslında bir robot. Aşk acısı çeken Minah her ne kadar  istemese de bir hafta robotla yaşamak zorunda kalıyor. Vakitle robot karaktere aşık olan Minah’nın eski sevgilisi ona geri dönmek istediğinde gerçeklik ve sanal arasında kalan bayanın değişik hikayesine tanık oluyoruz.

2)Kill It (IMDb puanı:7.9)

12 kısım çekilen bu mini seri profesyonel bir katille onu yakalamak zorunda olan bir dedektifin hikayesini husus alıyor. Aksiyon dolu bu macerada profesyonel katil olan Jang Ki-Yong aslında ailesini bulmak için katil olurken onu yakalamak zorunda olan Nana ise eski sevgilisinin intikamını almak için onun peşine düşüyor.

3) Kingdom (IMDb puanı: 8.3)

En sevilenler arasında gösterilen Kingdom korku/gerilim kategorisinde bulunan bir seri. Hanedanlığını tehlikeli bir salgın illetten kurtarmaya çalışan Prens’in halkını kurtarma gayretini mevzu alıyor. Serinin 2. dönemi merakla bekleniyor.

4) Angel’s Last Mission (IMDb puanı: 8.4)

Bir beşerle bir meleğin arasındaki aşkı mevzu alan seri 32 kısımdan oluşuyor. Başrol oyuncusu olan Dan’a bir gün bir vazife verilir. Dan bir melektir ve Yeon-Seo ismindeki genç hatunun gerçek aşkı bulmasını sağlamak onun vazifesidir. Vazifesini tamamlayamaması halinde cennete kabul edilmeyip yok olacak olan meleğin macera dolu anlarını izliyoruz.

5) One Spring Night (IMDb puanı: 8.5)

32 kısımdan oluşan One Spring Night yılının en güzel romantik Kore serilerinden biri olarak önümüze çıkıyor. Hayatında memnunluğu ön planda tutmaya çalışan Lee Jung-In ile bekar bir pederin aşk dolu hikayesini husus alıyor. Beklenmedik biçimde tanışan bu iki başrol oyuncusunun hikayesi olabildiğince sakin, doğal ve samimi bir halde işlenmiş.

6) Arthdal Chronicles (IMDb puanı: 7.2)

2019’un en çok izlenen serilerinden biri de Arthal Chronicles olarak önümüze çıkıyor. Antik çağ’da Arthdal isimli kurgusal bir mekanda geçen seri uygarlığın ve milletlerin doğuşunu bahis alıyor. Her şey son radde alışılagelmiş giderken Eun Som isimli bebeğin doğması ile hadiseler karmaşık bir hal alıyor.

7) Abyss (IMDb puanı: 7.2)

Epeyce enteresan bir konusu olan Abyss 2019’un en çok izlenen Kore serileri listesinde olmayı hak ediyor. Şöyle ki Go Se-yeon ve Cha Mia bir kaza geçirirler ve hayatlarını kaybederler.  Abyss isimli gizemli bir nesne sayesinde farklı vücutlarla yerküreye gelirler. Enteresan hikaye romantik güldürü kategorisinde olduğu kadar fantastik ve gizem ögelerini da barındırıyor.

8) The Light in Your Eyes (IMDb puanı :8.1)

Romantik, güldürü, dram ve fantastik kategorisinde mekan alan The Light in Your Eyes, 25 yaşındayken aniden yaşlanan ve 70 yaşına gelen bir hatunun hikayesini mevzu alır. Hayali spiker olmak isteyen Kim Hye Ja devir içinde seyahat edebildiğini fark eder. Bir oldukça Enteresan mevzuya sahip olan bu seri de en uygun kore serileri arasında gösteriliyor.

Yorum Ekle