Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Zyxel Yeni Nesilleri Geleceğe Hazırlıyor

Zyxel Yeni Nesilleri Geleceğe Hazırlıyor

Ağ teknolojileri meydanında başkan firmalardan biri olan Zyxel, WiFi 6 destekli yeni nesil access point’lerini ( erişim noktası) pazara sundu. Mektep derslikleri yahut yüksek yoğunluklu hayat ortamları için tasarlanan eser, haber süreç altyapılarında ağ tıkanıklığı probleminin önüne geçerek mektepliler ve hocaların hayatını kolaylaştırıyor.

Dijitalleşen yerkürede artık muallimler ve talebeler; akıllı tahtalar, dizüstü bilgisayarları yahut tabletlerde çevrimiçi olarak daha uzun müddet çalışmak durumunda kalıyor. Ama ortalama 30-40 kişilik sınıflarda yavaş indirme mühletleri, 4K medya izlerken donma ve kopmalar üzere badireler nedeniyle eğitim kurumlarının ağ performansında önemli yaşanıyor. Sınıflarda kesintisiz internet erişimi için access point (erişim noktası) olsa bile her devir yüksek süratte kesintisiz iletişim sağlamak mümkün olmuyor.

Mekteplerin muhabere altyapılarındaki zorluklarla uğraş edebilmesi için teknik problemlerin üstesinden gelebilecek bir ağ tahliline muhtaçlığı bulunuyor. Zyxel’in yeni access point’leri mekteplerdeki dijital ömrün kalitesini artırıyor. WAX650S model öteki olmak üzere yeni WiFi 6 (11ax) access point tahlil ailesi, birebir anda birçok cihazı destekleyebiliyor ve mektep dersliklerinde kesintisiz muhabere özgürlüğü sunuyor.

Zyxel’in WiFi 6 destekli access pointl’erinin yüksek kalitede ultra HD görüntü konferans görüşmelerine imkan tanıdığını belirten Zyxel Switch İş Ünitesi Yönetici Yardımcısı Crowley Wu “4K görüntü konferans görüşmesinde her kullanıcı 40 mbit/s bant genişliğine muhtaçlık duyar. Wi-Fi 6 destekli access point’ler ağın umumî bant genişliğini kolaylıkla artırır ve her kullanıcıya ultra HD görüntü deneyimi yaşatır. Wi-Fi 6 destekli eserlerimiz sayesinde internet ağ altyapısında donma yahut kopma üzere dertlerde gecikme müddeti 10 ms’lere inebiliyor. Bu da neredeyse kesintisiz bir temas mealine geliyor” biçiminde konuşuyor.

Zyxel’in WiFi 6 teknolojisi destekli eserleri, bir evvelki sistemlere nazaran %40 daha süratli olgu aktarımı elde edilmesine imkan tanıyor. 

Crowley Wu, eğitim sistemi tüm yerkürede artık çok değiştiğine dikkat çekiyor. Wu laflarını şöyle sürdürüyor: “Modern eğitim sisteminde artık yıllar öncesinden çok daha farklı ve yeni eğitim teknikleri kullanılıyor. Böylelikle öğrenme süreci daha sefalı ve daha kolay bir hale getiriliyor. Türkiye’de de eğitim camiasının değişime ayak uydurması ve yerküredeki yeniliklere koşut olarak kendini yine yapılandırması gerekiyor.

Eğitim meydanında yeni teknolojilerin sıklıkla tasarrufu;kuvvetli bir ağ altyapısını farz kılıyor. Biz de Zyxel olarak bu sahada yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. Kullanıcı dostu WiFi 6 destekli yeni Access point’lerimiz ile kusursuz bir altyapı deneyimi yaşatmayı hedefledik. Artık yavaş indirme mühletleri ve 4K medyalardaki donma sorunu tarih oluyor. Yeni eserlerimiz ile çok daha çokça sayıda öğrenci online olarak kapasite ve parazit sorunu yaşamadan konfor içinde çalışabiliyor.”

Yeni nesil eğitimin altın anahtarı: WiFi 6

Eser bünyesinde barındırdığı OFDMA ve Spatial reuse/mekansal kullanım)-BSS renklendirme teknolojisi desteği sayesinde bant genişliği kapasite sorunu yaşamadan tıpkı süratle internete bağlayabiliyor. Böylelikle erişim noktasına bağlı talebelere ilişkin tüm cihazlar, rastgele bir gecikme sorunu yaşamadan mekteplerdeki multimedya eğitim materyallerini kolaylıkla indirebiliyor.

Akıllı anten teknolojisi ile sürat limitlerini zorlayın

Zyxel’in yeni access point’leri bünyesinde barındırdıkları akıllı anten teknolojisi ile enterferans/kanal parazit meselesini da ortadan kaldırarak ağ performansını en üst seviyeye taşıyor.

Böylelikle sınıf üzere yüksek yoğunluklu ortamlarda tıpkı anda ağdan faydalanmaya çalışan tüm talebeler, eşit süratte internete bağlanabiliyor

Akıllı antenin yanı sıra WAX650S AP, daha süratli bir kablosuz ortam için 5 Gb ethernet desteği ve WiFi 6 standardı multi gig sürat içeriyor.

Nebula Flex ile muhtaçlığına iyi tahlili seçme imkanı

Zyxel’in 11ax access point serisi, NebulaFlex tahlil ailesiyle de entegre çalışıyor. Eğitim kurumları, eseri satın almak noktasına bulut ağı seçeneğini değerlendirip bir yıllık lisans bedeli ödeyerek esnek maliyet avantajından faydalanılıyor. Böylelikle hususî bir BT ekibine gerek kalmadan sistem 7/24 uzaktan kolay bir biçimde yönetilebiliyor.

Nebula profesyonel paketi, kablosuz ağ trafiğini izleme, ağ performansını denetleme, meselelere süratli tespit etme ve müdahale etme imkanı sunan raporlama seçenekleri ile kesintisiz muhaberesi garanti altına alıyor.

Hayat uzunluğu seçeneği, lisans maliyetlerini ortadan kaldırarak uzun devirde daha ekonomik bir tahlil sunarken, mekteplerin malumat süreç ağlarını 7/24 çalışır durumda tutmalarına imkan tanıyor. Daha kısıtlı bütçeye sahip olan mektepler ise lisanssız Nebula giriş paketinden faydalanabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle