Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Zeytinyağının yararları nelerdir? Canan Karatay’dan şaşırtan zeytinyağı açıklaması!

Zeytinyağının yararları nelerdir? Canan Karatay’dan şaşırtan zeytinyağı açıklaması!

Birinci olarak Mısır Uygarlığının kullanmaya başlaması ile daha sonra tüm yerküreye yayılan zeytinyağının insan sıhhatine inanılmaz yararları vardır. Kozmetik, ilaç ve azık endüstrisinde kullanılan zeytinyağı hakkında Canan Karatay şaşırtan bir açıklamaya imza attı. sütüyle neredeyse birebir olduğunu sav eden Karatay birebir devirde öteki yararları hakkında da kısa bir haber verdi. Evet zeytinyağının yararları nelerdir? yolla kolesterolü düşüren en tesirli yağ hakkında merak edilenleri sizler için haberin detayına ekledik.

 İçeriğinde yüksek ölçüde E ve K vitamini bulunan zeytinyağında ayrıca kalsiyum, potasyum, sodyum ve demir üzere vücut sıhhati için kıymetli olan vitamin ve mineraller de bulunur. Doymamış yağ asidi içerdiğinden kilo almaya neden olmaz ayrıyeten kolesterolü düzenler. Kalp ve damar sıhhati için teğe bir yarar sağlayan zeytinyağı bu bakımdan nizamlı tüketilmesi gerekir. Gün içerisinde yemeklerde yahut salatalarda da kullanılabilir. Zeytin yağı ile birinci haberler Antik Yunan mitolojisinde geçmektedir. Arkeolojik çalışmalarda zeytin yağının Türkiye’nin Ege ortamından Yunan toprakların umumunda yaygın olarak üretildiği tespit edilmiştir. Zeytin ağacından elde edilen zeytinleri iki büyük taş arasında ezerek çıkartılan yağ, bu kadar emek sonrası çıkarıldığı için çok pahalıdır. Günümüzde bile fiyatı epeyce yüksektir. Hareketsiz bir hayatın yanı sıra tüketilen şiddetli karbonhidratlı ve yağlı yiyecekler önemli kronik marazlara yer hazırlar. Vücudun bütün işleyişini bozan bu ömür biçimi mevte bile neden olabilir. Mütehassıslar bu durumun yaşanmaması için en sağlıklı beslenme biçimini araştırdı. Bu araştırmalarda insan sıhhatini yenileyen mucize besinin zeytinyağı olduğu ortaya konuldu.

CANAN KARATAY’DAN ŞAŞIRTAN ZEYTİNYAĞI AÇIKLAMASI!

 İç Illetleri ve Kardiyoloji Bilirkişisi Prof. Dr. Canan Karataysağlıklı bir vücut için sudan çok zeytin yağı içilmesi gerektiğini her röportajında vurguluyor. Ayrıyeten Karatay son olarak katıldığı “Kilis Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Günü” etkinliğinde “Zeytinyağı alzheimeri, parkinsonu önler bu yüzden çok kıymetlidir. Bilhassa organik olduğundan ötürü alzheimer için çok değerli bir önleyicidir. Yaşlılarımızın velev yaşlanmadan şimdiden sabah akşam içmeniz lazım. Münhasıran konutta yaşlılarımız varsa, bakıma muhtaç olan büyüklerimiz varsa bunlara sabah akşam bir kahve fincanı soğuk sıkım, ve organik Kilis zeytinyağı verebilirsiniz”biçiminde açıklamaya imza attı.

ZEYTİNYAĞININ YARARLARI NELERDİR? AÇ KARNA GÜNDE BİR KAŞIK ZEYTİN YAĞI İÇERSEK

Yapılan araştırmalarda Akdeniz – Ege mutfağının sıhhat açısından yararlı olduğu ortaya çıkarılmış. Bunun nedeni ise yemeklerin zeytinyağ ile yapılmasından asıllı olduğu açıklandı.

Birebir araştırmanın akabinde mütehassıslar günde bir zeytinyağı yemenin kalp sıhhatini olumlu etkilediği gözlemlenmiştir.

Sağlıklı ömür sırrı olan zeytinyağı güçlü bir antioksidan olduğundan vücudu zararlı toksinlerden arındırır.

Vücudun daha sağlıklı ve dinç kalması için gerekli olan kolajeni sağlayarak organ ve kemiklerin daha sağlıklı çalışmasını destekler.

Zeytinyağı direk olarak vücuda alındığında yararı iki kat daha çokça olur. Bu yüzden mütehassıslar zeytinyağını yiyeceklerden direk olarak tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. 

Yapılan bir farklı araştırmada zeytinyağının beyindeki sağlıklı hücrelerin sayısını artırarak unutkanlık ve alzheimer üzere önemli rahatsızlıkların riskini yüzde 80 orantıda azalttığı tespit edilmiştir.

Zeytinyağı birebir vakitte sindirimi düzenleyen en tesirli besindir. 

Yorum Ekle