Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yeni 16 İnç MacBook Pro’da Hem Manzara Hem de Ses Sorunu

Yeni 16 İnç MacBook Pro’da Hem Manzara Hem de Ses Sorunu

Apple’ın yeni MacBook Pro 16 inç modeli en azından birtakım mevzularda harikalığını yitiriyor üzere gözüküyor. Kullanıcılardan gelen bildirimlere bakılırsa dizüstü bilgisayarın hoparlörleri patlama sesleri çıkartıyor ve süslü, yeni, daha büyük ekranın da kendine nazaran dertleri var.

Apple Insider, MacBook Pro 16 inç dizüstü bilgisayarlarını yeni almış birtakım kullanıcıların bildirdiği ses derdine mahsusen dikkat çekiyor. Bu sorun, daha evvelki Apple bilgisayarlarında da yaşanan sıkıntılara misal gözüküyor. MacBook Pro 2018 (hem 13 hem de 15 inçlik modeller) ve kimi 2017 ve 2016 MacBook Pro sürümlerinde de bu çeşit ses sorunları yaşandığı bildirilmekteydi.

Bu meselenin ortaya çıktığı daha evvelki durumlarda da olduğu üzere, bir sebep yahut süreklilik laf konusu değil. Sorunun ne kadar yaygın olduğu da bilinmezken, şimdilik çok çokça kullanıcı tarafından bildirilmiş olmadığı söylenebilir.

meselesi ise, kullanıcıların söylediğine nazaran “ghosting” (gölge bırakma). Yapılan süreçler sırasında görseller artlarında gölge bırakarak hareket ediyorlar ve bu da bulanık, net olmayan bir imgeye sebep oluyor. 

Apple şimdi bu iki sorunun rastgele biri hakkında resmi bir tefsir yapmış değil ama sıkıntıların yayılma suratına bakılırsa yakın hengam içerisinde bir açıklama yapmak zorunda kalabilir.

Yorum Ekle