Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
“Windows 10’a Geçmek Konumuna Yeni PC Satın Alın”

“Windows 10’a Geçmek Konumuna Yeni PC Satın Alın”

Bilindiği üzere Windows 7 işletim sistemi, tasarruf ömrünü doldurmak üzere. Microsoft’un hala bu işletim sistemini makinelerinde çalıştıran işletmeler için tavsiyesi ise, mevcut Windows 7’li bilgisayarları Windows 10’a yükseltmek noktasına, büsbütün yeni bir PC satın almanın daha âlâ bir aksiyon olabileceği cihetinde.

Microsoft’un söylemi tam olarak şu halde: “Birden fazla Windows 7 kullanıcısı için, Windows 10 Pro ile yeni bir aygıta geçmek tercih edilebilecek en güzel yol olacaktır.

Microsoft Vücut Bu türlü Söylüyor?

Microsoft’a nazaran bunun nedeni, halihazırda Windows 7 ile çalışan bilgisayara Windows 10 kurulduğunda, eski donanım öğeleri sebebiyle ortaya çıkabilecek sürüm uyuşmazlıkları olabileceği üzere, Windows 7 çalıştıran bilgisayarın eski olmasının, işletim sistemi güncellense bile performans kaybı yaratacağı gerçeği.

4 yaşından büyük tüm PC’ler sandığınızdan daha pahalı olabilir,” diyen Microsoft, 4 yaşından büyük bilgisayarların onarım gerektirme mümkünlüğünün 3 kat çokça olduğunu ve bunun 128 saat üretkenlik kaybına sebep olabileceğinin altını çiziyor.

Microsoft, bunun yanına elbette işletmelere Windows 10 Pro ile Surface cihazlarına geçmeyi öneriyor. Surface ve Microsoft 365 ile bir arada şirket cihazlarında güvenliğin temel alınacağını belirten Microsoft, önerdiği eserleri bu sahifede listelemiş.

Microsoft, Windows 7 desteğini 14 Ocak 2020 (bugün) itibariyle kesiyor.

Yorum Ekle