Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
WhatsApp, Reklamdan Şimdilik Vazgeçti

WhatsApp, Reklamdan Şimdilik Vazgeçti

WhatsApp, 2018’de yaptığı bir açıklamada Status sekmesine reklamlar ekleyebileceğini söylemişti. Ama WhatsApp kapalılığa odaklanan bir olduğundan, reklam gösterileceğine dair haberler birçok kullanıcının güzeline gitmemişti.

WhatsApp’ın reklam gösterme ihtimali sizi de rahatsız ettiyse, en azından şimdilik derin bir nefes alabilirsiniz. Wall Street Journal’ın bir raporuna nazaran WhatsApp için reklam işlevini hazırlayan kadro, geçtiğimiz birkaç ay içinde dağıtıldı. Üstelik grubun ortaya çıkardığı çalışma da tatbikten kaldırıldı.

Rapor, platformun gelecekte reklam gösterme planlarının devam ettiğini söylüyor fakat bunun ne hengam olacağı aşikâr değil. Planların neden askıya alındığı da bilinmiyor.

WhatsApp’ın kurucuları olan Brian Acton ve Jan Koum şirketi terk ettiğinden bu yana kullanıcılar, platformun seyrinden mutlu değiller. Koum’un ayrılışının Facebook’un reklam göstermek için şifrelemeyi zayıflatmasından kaynaklandığı iddia ediliyor. Bu doğruysa, WhatsApp sandığınız kadar inançlı olmayabilir. Facebook, sıkça kapalılık hakkında konuşsa da aslında WhatsApp’tan para kazanmanın yolunu arıyor olabilir.

Yorum Ekle