Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yeni Resident Evil 3 Fragmanı Yayınlandı!

Yeni Resident Evil 3 Fragmanı Yayınlandı!

Jill Valentine Resident Evil 3‘ün baş yıldızı (S.T.A.R.) olsa da, Raccoon City hikayesinin bu son kısmında yalnız değil. Bu hayatta kalma dehşet oyunu, T-virüsünün yok edici etkilerince mahvolmuş bir kentin ortasında dostlar, rakipler ve kana susamış düşmanlarla dolu renkli bir takım da içeriyor. Capcom bugün oyunun aksiyon dolu dramasından ipuçları veren yeni sinematik fragman, ekran imajları ve konsept çizimler yayınlayarak oyunun baş karakterlerini daha yakından tanımanızı sağlıyor. Jill’in gayrı resmi partneri Oliveira (kimse sorduğunuza nazaran değişir), Umbrella Biyolojik Tehditle Uğraş Ekibi (U.B.C.S.) müfrezesinin başka üyeleri, Hunter düşmanı ve oyunun durdurulamaz berbatı Nemesis, 13 Nisan’da yayınlanacak Resident Evil 3‘te son nokta kıymetli rollere sahip olacaklar.

Aralık ayında Resident Evil 3 duyurulduğunda, oyunun hayranları ateşlerle kaplı halde Nemesis‘i görme imkanına kavuşmuşlardı – yeni görsellerde ise kendisinin ne kadar yok edici bir güce sahip olduğunu görüyoruz. Umbrella Corp.’un bu acımasız biyolojik silahı, devasa alev silahı ve kaçmaya pek de fırsat tanımayan lazer güdümlü roketatarı üzere ağır silahlarıyla Jill’i avlamaya çalışıyor. Sahip olduğu bu donanımlara ek olarak ekran imgelerinde Nemesis’in ölümcül bir isabetliliğe sahip o ünlü dokunaç mutasyonunu da görüyoruz. Bu mide bulandırıcı çıkıntılar, Nemesis’in Umbrella’nın acımasız deneyleri sonucunda bozuntuya uğramış vücudunu saran siyah bandajlar parçalandığında ortaya çıkıyor. Jill tekraren Nemesis’i yok etmeye çalışıyor, lakin yüksek kendini yenileme yetenekleri sayesinde her seferinde evvelkinden daha da güçlü halde geri dönüyor.

Jill kendi başının dermanına bakabilecek kabiliyette olsa da, gerilla çatışmalarında mütehassıs, çeşitli silahları büyük ustalıkla kullanabilen ve ufak uçakları kullanmayı bilen U.B.C.S. üyesi  Oliveira arkasını kollamaktan vazgeçmiyor. Ekibi Raccoon City’e kolay bir tahliye vazifesiyle gelse de kısa süre içinde kendilerini hayli güç bir durumun ortasında bulmuşlar. tahliyeyi organize etmeye çalışırken cüreti ve adalet duygusu ağır basıyor ve kendisine verilen buyrukların dışına çıkarak Umbrella Corp.’un şeytani planlarını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Son imgelerde Carlos’u oyuncuların denetim ettiği sahneler de dahil olmak üzere Raccoon City’de vazife başında görüyoruz.

Yeni fragman ve ekran görüntüleri Resident Evil 3‘teki karakterlere bakış atmamızı da sağlıyor:

  • Brad Vickers – Malikane Hadisesinde hayatta kalanlardan birisi (ilk Resident Evil oyununda anlatılmıştı) ve Umbrella Corp araştırmalarına yardımcı oluyor. S.T.A.R.S.’ın Raccoon City’de hayatta kalan son üyelerinden biri olduğu için Nemesis’in de amaçlarından biri.
  • Mikhail Victor – U.B.C.S.’in komuta subayı, yılların liderlik ve askeri tecrübesine sahip bir isim. Mikhail, ekibin Raccoon City’deki hayatta kalanları tahliye etme vazifesinde önemli biçimde yaralanmıştı. Bu makûs duruma karşın sivillere ve ekibine yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Raccoon City vatandaşlarını kurtarmaya bu kadar gönülden bağlı olması, Jill’i de onlara yardım etmeye ikna ediyor.
  • Nicholai Ginovaef – Bu U.B.C.S. ekip önderi sert, soğuk ve hamlelerini hesaplayan bir isim, vazifesi ve kendi çıkarı için gerekli fedakarlıkları yapmaktan asla çekinmeyen biri. Nicholai, Jill’i ‘fazla yufka yürekli’ buluyor ve bu yüzden kendisini öldürteceğini düşünüyor.
  • Tyrell Patrick – Bu U.B.C.S. üyesi, güvenlik cihazlarını hackleme ve etkisiz hale getirmekte usta bir isim. Tyrell, ekibine hat geçmişinden çok pahalı destekler sunuyor.
  • Murphy Seeker – Bu U.B.C.S. üyesi ve eski ABD Deniz Piyadesi, harikulâde bir keskin nişancı. Mikhail üzere o da Raccoon City hizmetinde ağır yaralanıyor.
  • Dario Rosso – Jill’in Raccoon City’deki bir ambarda karşılaştığı ve ailesini kaybetmenin verdiği şokla sarsılmış bir sivil. Dario, Jill’in bu çöken kentten kaçma teklifini reddediyor.
  • Hunter – Hem Jill, hem de Carlos Resident Evil 3‘teki bu dehşetli yeni düşmanla karşılaşacak. Bu biyolojik silahlar, kişiler ve sürüngenlerin genetik materyallerinin birleşmesiyle yaratılmış ve ortaya son nokta süratli ve güçlü bir düşman çıkmış.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle