Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
WhatsApp: Para gönderimi ve para alma özelliği geldi !

WhatsApp: Para gönderimi ve para alma özelliği geldi !

Dünyanın en çok kullandığı mesajlaşma uygulaması programı olan WhatsApp, uzun bir süredir kullanıcılar için para alma ve para gönderimi için çalıştığını duyurmuştur.

WhatsAppPay olarak ismi verilmesi ve ilk Hindistanda denenilmesi üstüne yasalar gereği engellerle karşılaştı. Lakin Brezilyada hizmete sunuldu.

Brezilya’da Hizmete Sunuldu.

Facebook‘un yapmış olduğu açıklamada Facebook Pay kullanılarak WhatsApp üzerinden kullanıcıların para alma ve gönderme işlemlerini rahatlıkla yapabileceğini söyledi.

whatsapp pay

WhatsAppPay Nasıl?

 

Whats App, brezilya’da bulunan üç ödeme hizmeti veren bankalar ile anlaştı. Bunlar Banco do Brasil, Nubank ve Sicredi’dir. Yapılan işlem basit bir şekilde olacaktır. Kullanıcı WhatsApp uygulamasına kredi kartı veya banka kartı bilgilerini ekleyerek devam edecek. Diğer adımda ise 6 haneli PIN şifresini girerek veya isteğe bağlı olarak parmak izi doğrulaması yaparak kullanıcılar aralarında para transferleri yapabilecek.

Bunun yanında işletmeler içinde bu özelliği aktif hâle getirdi. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre bu özelliğin yakında diğer ülkelerede hızlı bir şekilde getirileceğini bildirdi.

SoruCVP Teknoloji Yazıları için…

Peki bu dünyaca anlık mesajlaşma uygulaması olan Whats App desteği bitti ne yapılmalı?

Yorum Ekle