Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Vazelin yüze sürülür mü? Vazelinin cilde yararları nelerdir?

Vazelin yüze sürülür mü? Vazelinin cilde yararları nelerdir?

7’den 70’e herkesin kesinlikle konutunda bulundurduğu ağır krem halinde olan vazelin geçmiş yüzyıllardan günümüze kadar geldi. Ekseriyetle kuruyan ellere tahlil olduğu vazelinin yüze de yararları olduğunu bilir muydunuz? Daha evvel vazelin hakkında hiç duymadığınız haberler haberimizin detaylarında…

Ham petrolden üretilen ağır kıvamlı, renksiz yap olan vazelin, Robert Chesebrough isimli bir kimyager tarafından keşfedilmiş bir unsurdur. Çoklukla herkesin hanesinde kesinlikle bulunan vazelinin ömrü uzattığını sav ederek  Robert Chesebrough 1 kaşık yediği söylenmiştir. Ama bunu katiyen denemeyiniz. Birçok losyon, el kremi, yüz eserlerinde bulunan vazelin herkes tarafından bilindiği üzere kuruluğu giderek pul pul dökülmelerin önüne makbul. Vazelinin cilde yararları bununla kalmıyor. Daha evvel hiç duymadığınız vazelinin yüze ve başka yararlarını sizler için mercek altına aldık.

Mütehassısların yaptığı araştırmalara nazaran vazelinin içerisinde yüksek ölçüde doğal yağ bulunuyor. Bu özelliğinden ötürü kaş ve kirpik uzatmada hayli başarılı bir eser. Kaş formunuzun düzgün görünmesini sağlamak istiyorsanız vazelini benmari adabı eritip her gece yatmadan evvel kaşınıza sürün. Bunu yaparken kreminin güzelce erimiş olmasına ihtimam gösterin. Zira katı kıvamda olan vazelin kaşların dökülmesine neden olabilir. 

Bilhassa kış aylarında kuruyan tüm yerlere gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz vazelin, çatlayarak kuru hale gelen dudaklara uygulandığında; kurumuş ve çatlamış dudakları nemlendirir, onarır, bakımı sağlayarak pürüzsüz yumuşak hale gelmesine yardımcı olur.

Saçlarınızı boyarken alnınıza ya da kulaklarınıza bulaştığından şikayetçiyseniz, saç boyamaya başlamadan evvel bulaşmasını istemediğiniz ve yüzün bitiş çizgilerine vazelin uygulayabilirsiniz. 

Yüzünüzdeki makyajı çıkarmak için süper bir eser arıyorsanız vazelin imdadınıza yetişiyor. Dudaktaki ruju, kurumuş rimeli velev göz kalemini bile acıtmadan kolay kolay temizlemek istiyorsanız pamuğa kremden alıp temizlemek istediğiniz noktaya ovalaya sürebilirsiniz.

Gün içerisinde dağılan ya da karışık duran kaşlarınızı sabitlemek için vazelini kullanabilirsiniz. Kaş jeline misal yapıda olmasıyla kaşları sabitleyen vazelini özgürce kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle