Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ünlü İsim, Facebook Hesabını Sildiğini Duyurdu!

Ünlü İsim, Facebook Hesabını Sildiğini Duyurdu!

Kaygı muharriri Stephen King, içtimaî ağ üzerindeki haberler ve mahremiyet riskleri konusunda telaşlarını belirttikten sonra Facebook’u bırakma kararını açıkladı. Efsaneleşmiş olan müellif, münhasıran Facebook’un politik reklamlarda yalana müsaade veren uygulamalarının altını çizdi.

Muharrir, Twitter üzerinde yaptığı açıklamada “Facebook’tan ayrılıyorum. Siyaset reklamcılığında müsaade verilen yalan malumat selinden şad değilim ve Facebook’un kullanıcılarının mahremiyetini müdafaa yeteneğine de güvenmiyorum. Beni (ve Molly’yi, ya da The Thing of Evil’ı) isterseniz Twitter üzerinde takip edebilirsiniz” dedi.

King’in 5,6 milyon takipçisi olan hesabı, artık silinmiş durumda.

Facebook, politik reklam içeriği ile ilgili kontratları hakkında duruşunu bozmama konusunda ısrarcı olmaya devam ederken, Yerküre’nin en büyük içtimaî ağı, 2020 ABD seçimlerinin öncesinde önemli haber akınlarıyla karşı zıdda.

CEO Mark Zuckerberg ve öbür başkanları, kararlarını savunarak halkın siyasetçilerin söyledikleri şeyler hakkında kendi kararlarını verme hakkına sahip olduğunu söylüyor. Zuckerberg, Ekim Georgetown Üniversitesi’nde yaptığı yaklaşık 40 dakikalık konuşma sırasında “Kişilerin, yalnızca teknoloji firmalarının %100 gerçek olduğuna karar verdiği şeyleri yazabildikleri bir yerkürede yaşamak istediklerini düşünmüyorum” cümlesini kurmuştu.

Yorum Ekle