Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TP-Link, Destek Hizmetlerinde de Fark Yaratıyor

TP-Link, Destek Hizmetlerinde de Fark Yaratıyor

WiFi eserleri pazarında yerküre önderi olan TP-Link‘in, bu muvaffakiyetinin arkasında ‘kaliteli eser, mütenasip fiyat, kullanıcı dostu satış sonrası hizmetler’ siyaseti mekan alıyor. Bilhassa destek hizmetlerini müşteri gereksinimlerine nazaran daima geliştiren şirket, Türkiye’de kullanılan destek hizmetleri yazılımını yeniledi. Külliyen lokal olarak ve Türk kullanıcısının beklentilerine iyi halde geliştirilen yazılım ile kullanıcılar servise gelen eserlerine ait her aşamada haber alıyor.

Servise arızalı eser gönderen kullanıcıların eserin ulaşmasından ne durumda olduğuna ve ne devir geri geleceğine değin haberlere gereksinim duyduğunu belirten TP-Link Teknik Yöneticisi Başkan Tayanç, “Kanalımızdan eser satın alan kullanıcılarımız, arızalı ya da problemli eserleri mutabakatlı kargo şirketimiz aracılığıyla bize fiyatsız olarak gönderebiliyorlar. Sıfırdan, külliyen en yeni web teknolojileri kullanılarak TP-Link’e şahsi ürettiğimiz yazılımımız ile eser servise girdiği andan itibaren kullanıcıya otomatik olarak SMS’ler gitmeye başlıyor” diyor. ‘Ürününüz servisimize ulaştı’ SMS’i ile başlayan bilgilendirmenin servisteki her yeni aşamada devam ettiğini vurgulayan Tayanç, “Ürüne ait her yeni süreçte otomatik malumat SMS’i kullanıcıya ulaşıyor. Ayrıyeten kullanıcılarımız web sitemizdeki destek kısmından istediği vakit eserinin durumunu kendisi de sorgulayabilir” diyor.

Eserin arızasının ne olduğu, değişeceği ya da yenileneceği, şayet arıza saptanmadıysa hangi testlerin yapıldığı, kargoya verildiği vb tüm malumatlar kullanıcılara SMS olarak gönderiliyor. Bu sayede TP-Link kullanıcıları, servisteki eserlerine ait mütemadi haber sahibi oluyorlar. Servis müddetini de en aza indirme konusunda mütemadi efor gösterdiklerini belirten Tayanç, “Bizim maksadımız servise giren bir eserin üç iş günü içinde servisten çıkması. Kargo müddetleri de düşünüldüğünde maksimum bir hafta içinde kullanıcılara eseri geri göndermiş oluyoruz. Yalnızca değişmesi gereken lakin bölgesine verilecek eser olmadığı durumlarda bu müddetler biraz aşılabiliyor. Ki bu durumlarda da -kullanıcı lehine- bir üst model ile yenileme üzere tatbikler ile kullanıcımızın derdini çözüyoruz,” diyor.

Farklı destek kanalları ve tahliller üretiliyor

Destek hizmetleri yazılımını büsbütün muhtaçlığa nazaran, terzi yordamı kendi içlerinde geliştirdiklerini vurgulayan Tayanç, bunun bir avantajının da istedikleri nitelikte raporlar almak olduğunu söylüyor. Arıza orantıları, servise geliş nedenleri, geri dönüş orantıları üzere çok çeşitli sorgulamalar yapabildiklerini belirten Tayanç, “Bu istatistiklere nazaran de yeni tahliller üretiyoruz. Örneğin, Türkiye’de servise gelen lakin aslında arızası/sorunu olmayan cihaz orantısı bir epey çokça. Kullanıcı suramı yapamadığından ya da yanlış/eksik yaptığından eseri arızalı diye servise gönderebiliyor. Mahsusen belirli eser öbeklerinde heyetim sıkıntısının daha ziyade olduğunu saptadığımızda, bu eserlere ait suram görüntüleri hazırlıyoruz” diyor.

TP-Link’in eser kurulumları için şahsi olarak oluşturduğu ve daima yenilenen www.kolaykurulum.net web sitesinde bu medyaların yayınlandığını; tıpkı devranda toplumsal medyada, Youtube kanalında da heyetim medyalarına taraf verdiklerini belirten Tayanç, “Kısa, ve adım adım konseyimi gösteren bu görüntüler ile kullanıcılarımız eserlerini kolay kolay kurup çalışabilir duruma getiriyorlar. Kullanıcılarımıza farklı kanallardan destek veriyoruz ve bu kanalları mütemadi geliştiriyoruz. Günümüzde haber en değerli menşe. Yalnızca satış öncesi değil, satış sonrasında da kullanıcılarımızı her aşamada bilgilendirmek için çalışıyoruz” diyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle