Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Toplumsal Sorumluluk 4.0 girişimi

Toplumsal Sorumluluk 4.0 girişimi

Türkiye otomotiv kolunun öncü kuruluşu Ford Otosan, geleceğimizi taşıyan kanatlar olan hayal gücü ile bilgiyi birleştiren ve evlatları geleceğin teknolojik yerküresine şimdiden hazırlayan “Hayaller Malumat Velev” girişimini Young Guru Academy (YGA) ve Twin iş birliğiyle hayata geçirdi.

Girişimde, YGA içerisinden doğan eğitim teknolojisi şirketi Twin’in evlatlara bilimi sevdiren teknoloji setlerinden alınan ilhamla yola çıkıldı. Ford Otosan ve Twin mühendisleri birebir masanın etrafında buluştu. Ortak akılla geliştirilen otonom setlerinde bir “hayal” olarak başlayan, sonrasında Ford Otosan’ın Ar-Ge, inovasyon, mühendislik birikimi ve kararlılığıyla gerçeğe dönüşen Milletlerarası Yılın Kamyonu (ITOY) armağanlı F-MAX’in maketi kullanıldı.

Ulusal Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçen girişimde, araç setleri mekteplere Ford Otosan mühendisleri ve YGA’nın 50.000 müracaat arasından itinayla seçilen ve 1 yıllık çevre inovasyon programını tamamlayan gönüllülerle birlikte ulaştırılıyor. Böylelikle “vicdan ve yetkinlik” kanatlarıyla donatılmış çift kanatlı rol modellerle bir araya gelen evlatlar, üreten ve teknolojik üstünlüğe sahip bir Türkiye’nin yetişkinleri olmak için yüreklendiriliyor.

Türkiye’nin gelişmiş teknolojiler üreten ve bunları yerküreye yayan bir devlet konumuna gelmesi için faaliyet sahasında yürüttüğü çalışmaları sürdürülebilirlik yaklaşımıyla ele aldığı içtimaî sorumluluk girişimlerine de yansıtan Ford Otosan, “Hayaller Haber İster” ile Açık yaklaşımını gençlere ve evlatlara yayıyor; toplumsal inovasyona öncülük ediyor.  Çevre Sorumluluk 4.0 modelinin öncüsü bu girişimin en yaratan özelliklerinden biri de maddi desteğin ötesine geçmesi ve şirketin teknolojik mealde güçlü yanlarını topluluğa paha katacak bir vizyonla harekete geçirmesi.

Yorum Ekle