Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Suh bitkisi : Ne İçin Faydalıdır? Şeker Hastaları İçin Şifa!

Suh bitkisi : Ne İçin Faydalıdır? Şeker Hastaları İçin Şifa!

Van’da yetişen suh bitkisi hakkında çok çarpıcı açıklamalar yapıldı. Mahsusen peynir imalatında kullanılan suh bitkisi ile yapılan araştırmalar sonucunda bitkinin şeker hastalarına adeta şifa verdiği ortaya çıkarıldı. Yerküre umumunda neredeyse 4 bireyden 2’sinden görülen şeker illetine doğal tahlil oldu. Pekala suh bitkisinin yararları nelerdir? Haberin detayında suh bitkisine dair her şeyi bulabilirsiniz.

Van kahvaltılarının vazgeçilmezi olan otlu peynirin içindeki bitki suhdur. Bu bitki birebir vakitte Van’da yetişir. Bitkinin yapraklarından gövde kısmına kadar olan her alan rahatlıkla kullanılabilir. Saf hale acımsı bir tadı olan bitki peynir ile harmanlandığında tatlanır. Bilim kişilerinin dikkatini çeken bu bitki ile yapılan çalışmalar sonucunda bitkinin kanda bulunan şeker seviyesini dengelediği tespit edilmiştir. Bunun yanı sıra suh bitkisinin daha birçok yararı tespit edilmiştir.Türkiye’de 6 milyondan ziyade insan şeker hastasıdır. Şeker illeti vücutta çok önemli komplikasyonlara neden olur. Kandaki şeker nispetini artırarak kişinin irtihaline bile sebebiyet verir. Yüksek şeker orantısı böbrek hasarına, görme kaybına ve velev uzuvları yaşanmasını sağlar. Kandaki şeker yani insülin direnci denetim altına tutulmadığında kalp rahatsızlıklarına, felce, yüksek tansiyona, diş etlerinin çürümesine ve had sisteminin hasara uğramasına neden olur.

suh bitkisi faydaları

Suh Bitkisi: Yararları Nelerdir?

Vücuttaki likit istikrarını korur. Böbrek üstü bezlerinin çalışmasını destekler. Taş ve kum oluşumunun önüne makbul.

Sık sık yaşanan idrar sıkıntısını giderir. İdrarı nizama koyarak mesane de biriken iltihapları söker atar.

Pankereas organındaki yararlı hücre sayısını artırır ve yeniler. Böylelikle yapılan araştırmalarda eksperler pankereas kanserini önlemede hayli kıymetli bir besin olduğunu vurguluyor.

Şeker hastalıkları için şifa

Bağırsaklardaki florasını düzenleyerek rahat tuvalete çıkmayı destekler. Kabızlık üzere sık sık yaşanan boşalım derdinin yaşanma riskini azaltarak bağırsakların işlevselliğini artırır.

Hücre yenileme özelliği olan bu bitki yaşlanma ve kırışıklığı azaltır. Dermis tabakasındaki yağlı hücrelerin sayısını azaltır. Yüzyıllardır yaylalarda yaşayan Doğulu bayanlar, yüzlerinde kırışıklık olmamalarını bu mucize besine sağladıklarını vurguluyor.

eczanelerde

Midedeki asit orantısını destekleyerek mide duvarının gayri besinlerden zarar görmesini önler. Kusma ve mide kasılmalarının önüne makbul. borusundaki enfeksiyonlu hücrelerin sayısını azaltır.

Karaciğerdeki çokça toksinlenmeyi azaltarak kendi kendini temizlemesini destekler. Tüm toksinleri idrar yolu ile atmasını sağlar.

Yorum Ekle