Bayram tatilimi nasıl geçirmeliyim?

Soru

Bu yıl ilk defa Bayramımı şehir dışında geçirmeyi planlıyorum, daha evvel aşırı trafik veya yoğunluktan dolayı, özellikle bayramlarda şehir dışına çıkmaktan kaçınıyordum ama gelin görünki arka ziyaretleride fazlasıyla samimiyetsizleşti. Bu yıl bende bayramda tatile gitmek isteyenlerdenim, ama nereye?

İlk seçeneğim Ege, İzmir, Aydın veya Muğla tercihim. hem istanbul’a olan mesafeleri Antalya’dan daha kısa hem iklimi daha cezbediyor. Tavsiye alabileceğim aile otelleri hangileri?

Peki mesafeyi göze alıp Antalya’ya gidersem hangi tesisi tavsiye edersiniz?

Yoksa sizcede İç Anadolu’ da daha tarihi bir tatili planlamalıyım?

relativvv 3 sene 2019-05-28T00:48:18+03:00 1 CVP 500 Okuma -1

CVP ( 1 )

  0
  2019-06-13T15:16:13+03:00

  Biz bu yıl öncelikle aile bayram ziyaretlerimizi yaptıktan ve evimizde güzelce dinlendikten sonra, bayramın 3. günü İzmir Gümüldür de bir tesise gitmek için yola çıktık, öncelikle hazır yola çıkmışken ve vaktimizde varken Bursa İznik ilçesini gezdik, Orhangazi Köprüsünü kullanarak 1 saatte İznik’e gelmiştik bile.

  İznik merkeze arabamızı park ettikten sonra bir sürü tarihi mekan gezmek için yola koyulduk ve işin en güzel tarafı bütün tarihi yerleri birbirine yürüme mesafesinde. İznik Anadolu’nun ilk başkentidir bu sebepten bu küçük yerde görebileceğiniz bir sürü tarihi yer bulunmakta, bunlardan başlıca gezdiklerimizi söyleyeyim : İznik Kalesi, Yeşil Camii, Süleyman Paşa Medresesi, İznik Ayasofya Camii, Çini Atölyeleri, I. Murat Hamamı ve şuan daha aklıma gelmeyen bir sürü tarihi yeri ve  hemen hemen hepsinin  ücretsiz oluşu…..

  Bu küçük ama içi tarihle dolu ilçeyi bitirdikten sonra, Balıkesir, Akhisar üzerinde İzmir Özdereye geçtik, bu arada belirtelim Akhisar İzmir otoyolu kullanıma açık ve sanırım 38.00 tl bir ücret ödedik. 

  İzmir Özdere’ de Maxima Paradise Resort  adında bir otelde konakladık gayette memnun kaldık ve 3 gece konaklama için 2 yetişkin 2 çocuk için sadece 1.400 TL ödeme yaptık, Ege de tatil yapmak isteyenlere ve sınırlı bütçesi olan ailelere kesinlikle tavsiye ederim.

  Otelden çıktıktan sonra biran evvel eve dönmek yerine, hazır o kadar benzin ve otoyol masrafı yapmışken ve hazır tarihin tam ortasındayken birkaç turistik yer gezmek istedik ve ilk olarak Claros Antik Kent‘ e yöneldik, ücretsiz bir şekilde gezdiğimiz bu yerden sonra, Şirince kasabasına gittik, burada da bişeyler atıştırdıktan ve bu güzel kasabayı gezdikten sonra dönüş yoluna koyulduk.

  Otel, ulaşım, otoyol, Osmangazi Köprüsü, yemek tüm masraflarımız 4 kişilik bir aile için bize 2.500 tl gibi bir masraf oldu ama bu masrafta koca bir Bayram ziyareti, 2 ayrı şehir, bir mini yaz tatili ve birçok tarihi ve turistik yer gezmiş olduk.

  Umarım geç de yazmış olsam, ilerisi için sizlerede bir fikir verir yazım.

Cevap Yaz